Інтриги тижня: Кочетков про долю проєкту бюджету-2022, законопроєкт про олігархів та можливу відставку спікера Разумкова

Інтриги тижня: Кочетков про долю проєкту бюджету-2022, законопроєкт про олігархів та можливу відставку спікера Разумкова

В ефірі Українського радіо політичничний аналітик Олександр Кочетков проаналізував найрезонансніші події політичного та економічного життя країни цього тижня: долю проєкту закону про державний бюджет та її зв’язок з місією МВФ, яка почала свою роботу, так званий антиолігархічний законопроєкт та чутки про відставку спікера парламенту Дмитра Разумкова.

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

Про МВФ та бюджетний процес

"Місія МВФ таки почала свою роботу і Україна очікує отримати від програми Stand by наступні 750 млн доларів. Такі запозичення і допомоги – це чи не найпотужніше джерело доходів бюджету України. Це реальні грубі гроші, які допомагають втримати економіку на плаву і втриматись від повного розпаду. 

Але коли урядовці починають нам розповідати, що МВФ, Світовий банк чи інші структури щось від нас вимагають, то це не зовсім так. Вони вимагають збалансованості бюджету, аби ми не витрачали більше, ніж можемо заробити. А всі інші варіанти й пропозиції розробляються в Україні експертами, далі затверджуються місією МВФ і потрапляють до нас вже як певні вимоги. Тобто все в наших руках і всі питання – до наших урядовців", – розповів Олександр Кочетков. 

Нагадаємо, сьогодні розпочався процес розгляду проєкту бюджету на 2022 рік. Законопроєкт зіткнувся з чималою критикою з боку опозиційних народних депутатів, зокрема, в частині скорочення дефіциту бюджету на 2 % та зменшення запозичень, адже для цього потрібно багато грошей.

"Питання до проєкту бюджету є, адже уряд працює без програми. Тобто ми не знаємо, для чого формується бюджет. Все, що зараз пропонують – це лише пропозиції, а далі ми будемо дивитися, на підставі чого планується 4 % росту ВВП. Адже це можна намалювати і за рахунок зростання цін та комунальних послуг", – наголосив експерт.

Про антиолігархічний законопроєкт

"Законопроєкт сильно критикується, але в ньому можна знайти й щось хороше. Вперше на високому рівні офіційно визнано наявність олігархату в Україні і визнано, що це явище є негативним. Добре, що ми принаймні визнаємо, що є хвороба, проблема корупції. Проте ми намагаємось підмінити боротьбу з явищем формуванням реєстру, в який будуть потрапляти якісь люди. Адже замість цих людей прийдуть інші і будуть продовжувати ту ж саму справу. Тому боротися треба з явищем", – зазначив Кочетков.

За його словами, справді хорошим буде проєкт закону, якщо він буде припиняти явище з’єднання бізнесу та політики: "Тому зараз існуючий законопроєкт – це лише поштовх до розглядання проблеми".

Про можливу відставку Дмитра Разумкова

"Його відставка – це вже не чутки, якщо офіційно публічно в популярній телевізійній програмі керівництво фракції "Слуга народу" починає дуже різко його критикувати та звинувачувати у співпраці з олігархами. Така позиція неможлива, якщо вона навіть не погоджена з главою президентського офісу. Цього замало, тому що йдеться про спікера Верховної Ради. Це має бути погоджено з президентом", – пояснив експерт.

Читати більше: "У команді "Слуг" не люблять інакомислення" ― Олег Саакян про можливе усунення Разумкова і закон про олігархів

Він додав, що бажання усунути Дмитра Разумкова є, проте поки що немає можливості: "Процедура прописана в законі, але голосів на його усунення бракує. Також немає голосів на затвердження найбільш вірогідного кандидата – Руслана Стефанчука".

"Також є політичні ревнощі з боку президента до Разумкова, оскільки він намагається вести щось схоже на самостійну гру. Наприклад, щодо того самого законопроєкту про олігархів, то він всупереч бажанню президента таки скерував його до Венеційської комісії. Тому його намагаються усунути, хоча рішення не прийнято", – підсумував Олександр Кочетков.

Фото: president.gov.ua