Обирай пісні. Визначай переможця

Обличчя диктатури. Аналітик про вироки білоруській опозиції

8.09.2021 р., 08:07

Представники білоруської опозиції отримали великі терміни ув'язнення. Аналітик, журналіст-міжнародник Тарас Семенюк в ефірі Українського радіо проаналізував, що хоче показати цим процесом опозиції та світовій спільності білоруський самопроголошений президент.

Болгарський журналіст-розслідувач Христо Грозєв заявив, що серед білоруських опозиціонерів, які емігрували до України, є агенти російських спецслужб і вони можуть бути причетними до загибелі голови Білоруського Дому Віталія Шишова, якого знайшли повішеним в одному київських парків. "Знаючи як працюють авторитарні лідери та диктатори, очевидно, така агентурна мережа може існувати. І, цілком зрозуміло, що така агентурна мережа може вдаватися до таких речей", – вважає експерт-міжнародник Тарас Семенюк. 

Тим часом у Мінську за закритими дверима оголосили вирок опозиційним діячам Марії Колесникові та Максиму Знаку. Опозиціонерку засудили до 11 років в’язниці, а її соратника до 10. На думку експерта Тараса Кучера, вирок білоруським опозиціонерам є показовим. "Лукашенко показує, що буде з кожним опозиціонером, якого затримає влада. Тобто, він не йде не поступки – раз, він відчуває себе далі в силі, і будь-які вмовляння, санкції Заходу, американців, не справляють ефекту", – зазначає він.

"Постійний перманентний страх втратити владу, – так описує Семенюк стан білоруського самопроголошеного президента, –  страх, що проти нього буде заколот. Можна говорити і про методи, з якими працюють диктатори. Є прекрасна книга  "The Dictator's Handbook" Брюса Буено де Мескіта. Він пише, що диктатора відрізняє те, що він, з одного боку  підкуповує і фінансово підтримує тих, хто співає їм оди. Друге, він використовує кошти на видимі проекти, які мають вражати. І третє – це улюблені проєкти диктаторів, які можуть бути поза законом, але вони все одно повинні бути. Але загалом у диктатора завжди проявляється жорстка вертикаль. І Лукашенко  абсолютно підпадає під цю роль". 

Нині, каже аналітик, Олександр Лукашенко не хоче йти но контакт зі світом: "У нього є єдина альтернатива – бути у союзі з Володимиром Путіним". 9 вересня Білорусь та Росія підпишуть документ про інтеграцію. "Я думаю, що Білорусь давно є сателітом Росії. Питання лише в тому, коли вони це оформлять в документи. "Белтрансгаз" давно у власності Газпрому, вони отримують фінансову допомогу від Російської Федерації на постійній основі", – вважає Тарас Семенюк.  

Фото: Sputnik / Віктор Толочко

Обличчя диктатури. Аналітик про вироки білоруській опозиції

Новини по темі