war

80 % техніки, яка була на 24 серпня була на параді, – це українські розробки – військовий експерт Романенко

25.08.2021 р., 21:54

Вчора, 24 серпня, відбулося святкування 30-річчя Незалежності, в рамках якого пройшов святковий парад, який складався з сухопутного, морського та повітряного компонентів. Цього року захід почався без традиційного об’їзду Міністром оборони військ. Таке нововведення в Міністерстві оборони назвали відходом від совковості та демонстрацією прихильності "натовським" стандартам. Детально про техніку, яка була представлена на параді, та фінансування Збройних сил України Українське радіо поспілкувалось із військовим експертом, колишнім заступником начальника Генштабу 2006-2010 років, кандидатом військових наук Ігорем Романенком.

"Серед техніки, яка була на параді, відсотків 80 – це українські розробки. Тут було показано більше свого, ніж минулі рази. Також додатково показали іноземну техніку, яку ми вже використовуємо. Адже для захисту нам треба використовувати те, що виробляємо, але якщо є сучасне, то його треба також купувати або домовлятись і виробляти. Тому що зараз у Збройних силах України сучасного озброєння всього 15-20 %, а в росіян, наприклад, – 60-75 % в різних видах збройних сил. Й нам дуже швидко треба вирішувати це нарощення. Ми це робимо і вчора це можна було бачити", – розповів Ігор Романенко.

Він наголосив, що жодна країна в світі не може виготовляти весь спектр озброєння, який потрібен збройним силам: “Ті ж США, наприклад, закуповують в Ізраїлю "залізний купол" та інше озброєння. Так роблять всі країни. Тому коли говорять, що не варто купувати іноземне озброєння, а треба використовувати лише своє – це дилетантський погляд. Треба робити так, аби був швидкий підйом потенціалу збройних сил". 

Читати також: Яку техніку та озброєння можна буде побачити під час параду 24 серпня? Розповідає експерт

"Плюс зараз діють відповідні договори, що ми навіть під час війни маємо виробляти ракетні комплекси з дальністю не більше 300 кілометрів. Той же "Сапсан", який ми бачили на параді, – ракетний комплекс "земля-земля", який ми розробляємо – має дальність 280-300 кілометрів. Але є комплекси залпового вогню "Вільха", де кожна ракета має головку наведення і її дальність до 100 кілометрів. Такий тактичний діапазон – це велика проблема, тому що з договору про малу і середню дальність вийшли і США, і росіяни", – пояснив Романенко.

Окремо експерт наголосив, що близько 80 % всього озброєння Збройних сил України – це все ж таки відновлена радянська техніка, що не сприяє військовому розвитку країни: "25 років з ВВП на Збройні сили виділявся 1 %. Таке бюджетування – це шлях до повільного вбивства ЗСУ, що й відбувалося, поки не почалася війна. А НАТО не приймає в свої лави жодну країну, в якій менше 2 % ВВП виділяють на збройні сили". 

"Коли почалася війна, нам виділяли 2,5 % ВВП, хоча по закону треба було 3 %. Вони (3 %  прим.ред.) почали виділятися лише в перший рік, коли прийшов Зеленський", – пояснив Романенко.

Разом з тим, за словами військового експерта, для того, щоб економіка країни могла забезпечувати військові потреби, її треба вивести з тіні та подолати корупцію й олігархат.

Фото: Фокус

80 % техніки, яка була на 24 серпня була на параді, – це українські розробки – військовий експерт Романенко

Новини по темі