Мобільний додаток

Зеленський проти суддів – конституційних і адміністративних. Хто кого?

14.04.2021 р., 18:00

Політичний аналітик Олександр Кочетков в ефірі Українського радіо аналізує можливі наслідки протистояння президента і суддів Конституційного суду та Окружного адміністративного суду Києва та прогнозує, хто в цій битві вийде переможцем.

Програма:
Ведучі:

Окружний адміністративний суд Києва отримав позови від суддів Конституційного суду Олександра Тупицького та Олександра Касміна щодо недопуску їх до приміщення КСУ.

За інформацією ОАСК, позивачі просять суд визнати протиправними дії військовослужбовців Управління державної охорони України (УДО) щодо недопуску Тупицького та Касмініна до приміщення Конституційного Суду.

Разом з тим, президент України Володимир Зеленський ініціював взагалі ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва, внісши відповідний законопроєкт у Верховну раду як невідкладний.

Олександр Кочетков пояснює, чому прагнення Президента вирішити у такий спосіб судову кризу в державі не матиме очікуваного результату:

"Будь-який розлад в суспільстві, а особливо на найвищому державному рівні звісно послаблює обороноздатність країни. Проте тут слід розуміти, чому криза судової системи не може бути вирішена у запропонований президентом спосіб. Керівництво нашої держави і його найближче оточення походить із шоу-бізнесу, де починають активно діяти не тоді, коли вибудовують щось стратегічне, а коли втрачають популярність. Тобто політичною мовою це означає, що президент втрачає рейтинг довіри. Тому він почав діяти. Рішення зовнішні, ефектні, але не дуже стратегічні та ефективні. Так проблему забруднення інформаційного простору  після закриття каналів Медведчука не було вирішено. Її просто прибрали з переднього плану.  Таке ж ефектне, але не ефективне рішення – це війна з Конституційним судом. Так, потрібно наводити лад, оскільки є незрозумілі для суспільства рішення. Але прибрати Тупицького і призначити на його місце такого самого, але зорієнтованого на Офіс президента – це не вирішення проблеми.  Так само як позбавившись адміністративного суду, ми не позбудемося величезної кількості справ, які там розглядаються. Судді адміністративного суду – одні з найбагатших в країні. Тому ці справи і корупційний підхід до їхнього розгляду перемістяться в інші суди і вже там аплодуватимуть Зеленському, тому що в них з’являться схеми для збагачення".

Також експерт прогнозує, хто переможе в протистоянні суддів і президента: "Пострадянська модель державного управління побудована так, що протистояти президентові, якщо він дійсно чогось захоче, не здатна жодна система, окрім суспільства. Судова система залежить від бюджету, який формує Кабінет міністрів, сформований з представників монобільшості. Кабмін може затримати зарплатню, премії тощо. Крім того, приміщення не належать судам. Вони належать або державі, або знаходяться у комунальній власності міста Києва.  Транспорт суддів також знаходиться на балансі Кабінету міністрів. Тому в Україні можна  заблокувати діяльність будь-яких чиновників, якщо цього забажає президент".

Фото: 24 канал

Зеленський проти суддів – конституційних і адміністративних. Хто кого?

Новини по темі