Обирай пісні. Визначай переможця

Остаточний "розрив"? Політолог про причини та наслідки виключення Дубінського зі "Слуги народу"

15.03.2021 р., 21:45

Олександра Дубінського виключили з партії "Слуга народу", а перед цим позбавили посади голови Київського обласного осередку політсили. Як повідомили у самій політсилі, Дубінського виключили "за порушення статуту та непокору керівним органам партії". Водночас Дубінський залишиться народним депутатом, оскільки він мажоритарник. Нагадаємо, на початку року Дубінський і ще низка публічних діячів потрапили під санкції США за втручання у вибори. Після цього його позбавили членства у фракції "СН". Про явні та приховані причини виключення Дубінського та наслідки для "Слуги народу" і президента Зеленського, в ефірі Українського радіо розповів політолог Ярослав Макітра

Перша і найважливіша причина виключення Дубінського з партії "Слуга народу" це – санкції США, вважає політолог Ярослав Макітра. "Не виключення його з партії та фракції було б поганим сигналом для Вашингтона. Ну, і друга причина, що останнім часом – на межі санкцій – він почав критикувати президента. До того, він критикував прем’єр-міністра, цілу низку політиків, з оточення Зеленського і тих, хто працює в його команді. Їм це не могло подобатися".

Також експерт вбачає в цьому рішенні зниження впливу олігарха Ігоря Коломойського, з яким ЗМІ пов’язують Олександра Дубінського, на український політикум: "Той факт, що Дубінського виключено в фракції і партії, той факт, що проти низки осі, з менеджменту Коломойського відкрито кримінальні провадження, оголошено підозри, винесення ВР рішення про неможливість повернення банків колишнім власникам – все це свідчить, що це – не гра, а скоріше –  певна дія Зеленського до зниження впливу Коломойського. Чи це добровільна воля, чи це – вимушена дія, у зв’язку з серйозним тиском з боку Сполучених Штатів, це вже питання інше. Думаю, що другого більше, ніж першого. Бо вплив Коломойського на Зеленського створює президенту певні проблеми в відносинах із США і всередині країни".

Паралельно з ослабленням "групи Коломойського" у "Слузі народу" росте вплив спікера Дмитра Разумкова, який з багатьох обговорюваних питань має іншу думку, ніж президент. "Наявність, якщо не окремої гри, то окремої думки Разумкова, звичайно впливає на багатьох членів команди Зеленського.  Але говорити про окрему гру, перспективи, шанси ще зарано. Тобто, Разумков очевидно десь "намацує" свою історію, але це ще далеко не розрив, і це точно не окремий політичний проєкт як уже дехто спішить заявити", – зазначає Ярослав Макітра. 

Фото: УНІАН

Остаточний "розрив"? Політолог про причини та наслідки виключення Дубінського зі "Слуги народу"

Новини по темі