Мобільний додаток

Голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас про перегляд Угоди про асоціацію, судову та інші реформи

2.03.2021 р., 22:21

Голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас в ефірі Українського радіо розповів про стратегію реформування судової системи, успішні кроки України в рамках Угоди про асоціацію та про оновлення деяких положень цієї Угоди.

Про судову реформу

У нас є певний досвід такий як реформа Верховного суду 2016-го року, проведена за міжнародної підтримки і за підтримки ЄС, і яку можна оцінити як успішну реформу. Отже, у нас напрацьований певний досвід з українськими  партнерами. Тепер, дивлячись на наступні можливі кроки Євросоюз, група послів G-7, вважають, що в київській судовій реформі вони повинні бути всеосяжними: немає сенсу застосовувати розрізнений підхід до реформування однієї установи. Судова система — це єдине ціле. І потрібно краще вирішувати цю проблему в цілому. Має бути реформа Вищої Ради Правосуддя. Це найбільш важливо, хто керує судом, хто призначає суддів, хто спостерігає за суддями — ось, де ключ до подальших життєво важливих кроків. 

Щодо виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС

У нас був дуже хороший прогрес в кількох сферах, в кількох флагманських реформах — таких як реформа децентралізації, яка була майже завершена до минулої осені. Я повинен сказати, що сам із Естонії, яка робить аналогічну реформу. І на те, щоб уряд на це пішов, потрібно було 15 років, через протести на місцевому рівні. В Україні все пройшло на диво гладко — формування нових громад, за чим пішли відповідальні кроки щодо виділення коштів для початку роботи нових громад. Ще кілька законів має бути ухвалено, але це явно успіх. Ми досягли успіху у сфері енергетики і анбандлінгу — виділення з "Нафтогазу" газотранспортної системи. У галузі транспорту ще багато що належить зробити. Ми дуже задоволені тим, що внутрішні водні шляхи створюються відповідно до європейської практики. Ми дуже сподіваємося на розпочатий нами діалог щодо Зеленої угоди. Європейська Зелена угода — це засади того як ми будемо відновлювати економіку на стійкій основі, і Україна як велика країна-сусід відіграє тут важливу роль.

З приводу оновлення Угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом

Огляд Угоди про Асоціацію було дано на засіданні Ради асоціації Україна — Євросоюз 11 лютого. Для початку ЄС і Україна проводять власну оцінку того, що спрацювало, як це спрацювало, чи є щось, що нам потрібно зробити, щоб працювати краще в усіх сферах. І я майже впевнений, що ми обопільно виграємо від ще глибшої співпраці. Ці окремі оцінки будуть представлені нашим лідерам на саміті Україна — ЄС  в кінці цього року. І потім план полягає в тому, що лідери скажуть. Давайте тепер уявімо цей список оцінок, наскільки спільною є думка про те, що можна зробити  і що слід зробити для подальшого поглиблення нашого співробітництва. За підсумками буде укладено нову Угоду так, щоб це не був довгий і обтяжливий процес. Угода про асоціацію — дуже глибоке і велике явище. Розумні юристи передбачили способи подальшого поглиблення співпраці у багатьох сферах.

Голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас про перегляд Угоди про асоціацію, судову та інші реформи

Новини по темі