Мобільний додаток

Перевірятимуть і постачальників, і споживачів. Експерт розповів про ЖКГ-інспекцію

16.02.2021 р., 12:05

В Україні створять ЖКГ-інспекцію, яка контролюватиме якість комунальних послуг та економічне обґрунтування тарифів. Про це під час Всеукраїнського форуму "Україна 30" заявив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Новий орган контролюватиме обґрунтованість тарифів, перевірятиме якість надання послуг і стан мереж. Все це передбачено відповідними законопроєктами, зареєстрованими у Верховній Раді. Деталі в ефірі Українського радіо пояснює голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Програма:
Ведучі:

Які повноваження передбачають ці законопроєкти для житлово-комунальної інспекції

Дані законопроєкти в першу чергу спрямовані на те, щоб навести порядок з наданням комунальних послуг. В Україні вже була державна житлово-комунальна інспекція і, на мою думку, вона працювала досить плідно. Але вона була ліквідована у 2011 році. А її основна функція — перевірка якості надання комунальних послуг — на жаль, в Україні практично відсутня в будь-якій організації, куди споживач комунальних послуг  може звернутися. Тобто люди змушені дзвонити в такі установи, а там місяцями можуть не відповідати на ті дзвінки і робити незаконні нарахування. Дії житлово-комунальної інспекції будуть спрямовані саме на розв’язання різних питань пов’язаних з послугами.

Інше питання, яке пов’язане з діями монополістів,  — ціноутворення. Антимонопольний комітет виявив у минулому році незаконні нарахування з боку ТОВ “Євро-конструкція” нан 150 мільйонів гривень. Але ніхто з споживачів Дарницького і Дніпровського районів, які отримують послуги з постачання гарячої води та опалення, не отримали перерахунки. 

Кого і як перевірятимуть

Усіх, хто надає комунальні послуги і їх отримує. Адже серед тих, хто отримує послуги, є люди, які порушують норми, встановлюють різні прилади, щоб зменшити показники на лічильниках.

Будуть два види перевірок: за скаргами споживачів і планові.

Я думаю, що разом з цими законопроєектами будуть внесені зміни ще в ряд законів, за якими і надавач і споживач послуг будуть зобов’язані надавати доступ комісії з перевірок до установ чи домівок. Якщо цього не буде відбуватися, то буде складатися акт і їх будуть карати чи штрафувати.

Читати далі: Прем'єр розповів про тарифні нововведення: експерт проаналізував, як зміняться платіжки

Зазначимо, в Україні працює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Саме НКРЕКП узгоджує тарифи (та перевіряє, чи є вони економічно обгрунтованими), надає ліцензії на діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, контролює якість цієї діяльності та захищає права споживачів. 

Фото: Ua.news

Перевірятимуть і постачальників, і споживачів. Експерт розповів про ЖКГ-інспекцію

Новини по темі