war

Чи можливе об’єднання "Слуги народу" і "Батьківщини" та що буде з Вітренком — коментують нардепи

5.02.2021 р., 10:00

Народний депутат, заступник голови фракції партії "Батьківщина" Сергій Соболєв та заступниця голови комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку, членкиня фракції партії "Слуга народу" Роксолана Підласа в ефірі Українського радіо розповіли, чи про можливе об’єднання політичних сил у парламенті та чи підтримують народні депутати призначення Юрія Вітренка міністром енергетики.

Про об'єднання "Батьківщини" і "Слуги народу" 

"Ми підготували необхідні законодавчі ініціативи. Цього разу до парламенту нашою фракцією внесено близько 250 нормативних актів і проєктів законів, які регулюють ключові норми життя країни, зокрема питання тарифів, питання збільшення видобутку власного газу, пропозиції щодо змін до бюджету, а також щодо зміни політики субсидій та оплати праці й пенсійного забезпечення. Також є законопроєкт про повернення окупованих територій тощо. Тому у нас багато роботи. І та поспішність, з якою ухвалювалися стоні законодавчих ініціатив у перший та другий рік цього парламенту, коли всі умови диктувала монобільшість, на мій погляд, свідчить про те, що в економічній, соціальній та зовнішньополітичній сферах поки що похвастатися нічим. Тому наша про пропозиція про створення антикризового центру є не тільки з фракцією "Слуга народу", а й з усіма здоровими силами парламенту, аби разом з урядом почати зміни у державі. На жаль, поки що всі наші спроби увінчалися нічим. Навіть остання спроба зібрати голів фракцій з керівником уряду і керівництвом парламенту закінчилася повним фіаско", — прокоментував заступник голови фракції партії "Батьківщина" Сергій Соболєв

Членкиня фракції "Слуга народу" Роксолана Підласа зазначила, що "міжфракційна комунікація завжди відбувається"

"Відверто скажу, що ми не виносили на фракцію питання об’єднання в коаліцію з "Батьківщиною". У нас наразі такої потреби немає. У фракції 246 депутатів, і це набагато більше ніж потрібно в коаліції. На мою особисту думку, об'єднання з "Батьківщиною" не планується найближчим часом. І я думаю, що ініціатива про об'єднання з коаліцією надходила саме від Юлії Тимошенко", — додала народна депутатка. 

Про призначення Вітренка 

Є інформація, що якщо Юрія Вітренка не вдасться призначити першим віцепрем'єр-міністром втретє, то йому може бути запропонована посада члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) з перспективою очолити комісію. Соболєв прокоментував, чому "Батьківщина" не підтримує кандидатуру Юрія Вітренка.

"Ми голосували проти Вітренка не тому, що ми не з більшості. Вітренко разом зі своїм оточенням створив кризову ситуацію, очолюючи НАК "Нафтогаз". За результатами діяльності Вітренка в керівництві "Нафтогазу", ця компанія, яка отримала супердоходи за рахунок зростання в 11 разів тарифів на газ, умудрилася провалити всю економічну стратегію НАК "Нафтогаз". І ця компанія є збитковою. При цьому Вітренко як керівник вимагає собі надзвичайних можливостей щодо отримання премій у розмірі 4 млн доларів. Крім того, перевірка Рахункової палати показала, що за період діяльності Вітренка НАК "Нафтогаз" вчинив оборудок більше ніж на 225 млрд гривень, при цьому не сплативши у бюджет держави майже 80 млрд гривень. І замість того, щоб провести розслідування, цю особу пропонують двічі на першого віцепрем’єра-міністра енергетики. І без сумніву ми не будемо підтримувати Вітренка. Крім того, через невтручання НКРЕКП з 2 лютого Україна почала імпортувати електроенергію з Росії. Це відбулося тільки тому, що НКРЕКП не продовжило постанову, яка забороняла це робити не з політичних міркувань, а з економічних. Надлишок електроенергії, який ми маємо завдяки атомній енергетиці призводить до того, що ми свою електроенергію не можемо продавати за кордон, зупиняємо блоки станцій. І це підтвердження того, що у нас повністю розбалансоване управління енергетичним сектором, і потрібно приймати відповідні рішення", — сказав нардеп. 

У свою чергу членкиня фракції "Слуга народу" Роксолана Підласа зауважила, що "на 90% фракція буде знову рекомендувати прем’єр-міністру подати кандидатуру Вітренка на посаду міністра енергетики".

"Вітренко був людиною, під керівництвом якої Україна виграла Стокгольмський арбітраж, і Росія сплатила 3 млрд доларів на користь України. І саме Вітренко домігся дуже вигідного контракту по транзиту газу, який Росія була змушена підписати на 5 років. Вони можуть нічого не качати через нашу ГТС, але все одно мають сплатити близько 3 млрд доларів українського експорту в рік. Тому його успіхи є достатньо очевидними і він є хорошою кандидатурою, яку підтримує абсолютна більшість фракції — 200 із 246 депутатів. Але це нормально, що частина депутатів із президентської фракції не підтримує всіх міністрів", — сказала Підласа.


Фото: УНІАН

Чи можливе об’єднання "Слуги народу" і "Батьківщини" та що буде з Вітренком — коментують нардепи

Новини по темі