Обирай пісні. Визначай переможця

Діставай респіратор: Київ у світовому рейтингу міст з найбільш забрудненим повітрям

21.01.2021 р., 16:10

20 січня у столиці був зафіксований один із найвищих показників забруднення повітря у світі. Індекс міста становив 163 при нормі 50, він підняв Київ на 13-те місце у рейтингу мегаполісів з найбільш забрудненим повітрям. Такі дані надає портал IQAir , що відстежує рівень забруднення повітря у режимі реального часу. Чи варто довіряти таким ресурсам, де брати інформацію про якість повітря, чи справді дійсно повітря у столиці забруднює приватний сектор через активний обігрів твердопаливними котлами в ефірі Українського радіо розповідає керівник напрямку моніторингу якості повітря "Save Dnipro" Ілля Рибаков.

Яка ситуація з повітрям у столиці і чи впливає на неї зниження температури

Ситуація погана, на жаль, така вона не лише в столиці. Через холод населення та комунальні служби вимушені опалювати домівки і ті приміщення, які вони обслуговують, а багато хто використовує твердопаливні котли. 

Чи погіршується повітря через обігрів котлами

Будь-який процес горіння продукує дрібнодисперсний пил, — частки якого і вимірює наша система, — що є однією з найбільших причин забруднення.

Чи є нормальним для міст-мільйонників таке забруднення

Ми звикли до того, що щось погане називаємо нормою. Це не нормально, адже спричиняє передчасну смерть та різні хвороби у наших громадян. Будь-яке сучасне місто повинно мати стратегію, щоб подолати забруднення повітря. Сьогодні жодне місто нашої країни такої стратегії не має. 

Де перевіряти інформацію про якість повітря

Я заангажований у цьому питанні, адже наш ресурс є найбільшим агрегатором серед усіх. Ми збираємо дані з усіх систем, відповідно, на мою думку, SaveEcoBot — найдостовірніше джерело. 

екодія

Інфографіка: Центр екологічних ініціатив "Екодія"

Як забруднене повітря впливає на здоров’я людини

Забруднення повітря дрібнодисперсним пилом на певні групи населення впливає тут і зараз, на інші  — має кумулятивний ефект, тобто пил може накопичуватися у вашому організмі роками. Є наукові статті і дані, які свідчать про те, що передчасна смерть через забруднене повітря в нашій державі призводить до падіння ВВП на 5%.

Читати далі: Забруднене повітря забирає більше життів, ніж пандемія. Ситуацію коментує експертка

В яких районах столиці найбільше забруднення

Я перевірив інформацію і не можу сказати, що є райони, які мають перевагу перед іншими. Вони всі знаходяться у червоній зоні. 

Чи краща ситуація в регіонах

На мою думку, ситуація однакова повсюди. У Києві мережа сенсорів розгалужена, а от в менших містах немає систем моніторингу якості повітря, тому люди не знають, що у них є такі проблеми.

Чи правда, що в Карпатах повітря чистіше

Не завжди. Дуже багато гірських населених пунктів мають проблеми з повітрям не лише через пічне опалення, а й через побутове сміття, яке вони спалюють. Є селища, які знаходяться між горами і речовини, які продукуються під час згорання там затримуються. Коли ці населені пункти отримують системи моніторингу, то дуже дивуються, що у Карпатах взимку повітря може бути  більш забрудненим, ніж у промисловому Дніпрі чи завантаженому транспортом Києві.

Нагадаємо, фахівці Всесвітньої організації охорони здоров'я стверджують, що люди, які мали хвороби, спричинені, зокрема, забрудненням повітря, мали тяжкий перебіг коронавірусної інфекції. За даними ВООЗ, забруднення повітря вбиває близько семи мільйонів людей щороку.

Фото: pixabay.com

Діставай респіратор: Київ у світовому рейтингу міст з найбільш забрудненим повітрям

Новини по темі