Мобільний додаток

США запровадили санкції проти українських народних обранців

17.01.2021 р., 20:00

Про що свідчать санкції проти одіозних українських політиків та якої реакції слід чекати на них від влади в ефірі Українського радіо розповідає голова комітету у закордонних справах Верховної Ради України 8-го скликання, членкиня міжпарламентської групи "Дружби США і України" Ганна Гопко.

Проти Народного депутата України Олександра Дубінського США заповадили санкції. Також під санкції потрапили люди з оточення народного депутата Андія Деркача – колишній генпрокурор Костянтин Кулик та нардеп-втікач Олександр Онищенко. "Деркач, народний депутат України, вже понад десять років є активним російським агентом, який підтримує тісні зв'язки з російськими спецслужбами", – йдеться у заяві Держдепартаменту США. Щодо Дубінського, то наголошується на тому, що він був серед тих, хто "публічно виступав разом із Деркачем або приєднувався до нього для скоординованого поширення і просування облудних або необґрунтованих закидів стосовно кандидата на політичну посаду в США".

Ганна Гопко пояснює, чи можна сказати, що американські санкції – це сигнал як для влади, оскільки Дубінський член провладної фракції,  так і для Коломойського: «Американські санкції – це якраз сигнал РФ і тим агентам, які підтримують гібридні впливи РФ на демократії. Йдеться не лише про Україну. Ми бачимо спроби втрачання у внутрішню політику і в інших демократичних державах, зокрема і в США. Ті дії, які здійснює російська агентура в Україні на підрив  реформ і агітації проти вступу України в НАТО та ЄС. У цьому списку бракує ще мінімум 30 корупціонерів, які мають зв’язки з Кремлем. Для Джо Байдена дуже важливо бути президентом всіх американців і стояти на захисті демократії і прав людини.  Вже наступного тижня буде оголошена одна з його ініціатив – боротьба з клептократами", – коментує експертка.

Привертає увагу мовчання Офісу президента. Лише згодом на санкції відреагував Андрій Єрмак. На питання, чи достатньо цієї реакції Ганна Гопко зазначає: "За півтора роки ми не бачили, щоб в партії "Слуга народу" з корупціонерами поводилися відповідно до закону чи виганяли з фракції.  Тому тут є питання до українських правоохоронних органів, до відсутності політичної волі боротися з олігархами і російськими гібридними впливами, які здійснює Кремль всередині країни.  У Дубінського, наприклад, багато статків у Словаччині. І тут важливо, щоб санкції США були синхронізовані з ЄС, тобто, щоб відбулося блокування його майна не лише в США, а й в країнах ЄС. Тому українська влада  не повинна бути млява і має стояти на боці національних інтересів, а не підігрувати корупціонерам, які підтанцьовують Кремлю".

Фото: Ганна Гопко Українські новини

США запровадили санкції проти українських народних обранців

Новини по темі