Обирай пісні. Визначай переможця

"Неймовірна сімка": чи вплине на платіжки населення обіцянка уряду знизити ціну на газ?

13.01.2021 р., 21:51

Кабінет міністрів України поновить державне регулювання цін на газ для всіх побутових споживачів на час карантину або до кінця опалювального сезону. На цей період уряд встановить ціну на газ на рівні 6,99 гривень за кубічний метр. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Чи знизять такі кроки КМУ загальну вартість платіжок українців та чи можна буде очікувати на перерахунок за січень Українському радіо розповів директор Інституту міста Олександр Сергієнко.

 

"Сьогодні було засідання Уряду і було оголошено, що ціна на газ буде знижена до близько 7 гривень. Фактично, це повернення до 2015-2016 років, коли уряд Гройсмана спочатку зробив 3,60, а потім –  7,20 протягом цілого року", – розповів Олександр Сергієнко.

За його словами, складно сказати, скільки триватиме державне регулювання: "До травня вони ціну газу знизять, а з травня можуть підняти і плавно увійти в наступний опалювальний період з якоюсь фантастичною ціною в 9-10 гривень за куб. Треба міняти докорінно навіть не методологію встановлення тарифів, а підходи. Уряд повинен працювати не на збільшення прибутків олігархів, а на населення і збалансування інтересів. Тарифи мають бути адекватні доходам населення". 

"Для мене велике питання, навіщо це все затіялося, тому що статистика вже за листопад показувала, що платежі населення знизилися до 50 %, а заборгованість за один місяць з жовтня до листопада стрибнула на 10 мільярдів. Будь-хто, хто відкриє сайт Держкомстату, міг спрогнозувати, як піде ситуація", – підкреслив експерт. 

Сергієнко припустив, що дії чинної влади є черговим спектаклем для призначення на посаду прем’єр-міністра конкретної людини: "Я бачу лише такий фантастичний сценарій, який можуть розіграти технологи пана Коломойського для того, щоб зробити, приміром, Вітренка прем’єр-міністром". 

Також директор Інституту міста зазначив, що, на його думку, на перерахунок вартості послуг за січень розраховувати не варто: "Треба буде скасовувати заднім числом, а в нас це не робиться. Є процедура встановлення тарифу і найголовніше, що оминули уряд, Разумков та інші –  це вартість гігакалорії. Адже в грудні НКРЕКП підняв вартість гігакалорії для 23-х "Теплокомуненерго". А в нас половина населення гріється через централізовану систему опалення". 

"Населенню кинули кістку:  хоч вона і велика, з м’ясом (йдеться про газ), але електрика залишилась, централізоване опалення залишилося, транспортування залишилося. Про всі інші складові цього шаленого зростання немає й мови. В 2020 році постійно йшло зростання тарифів: в листопаді 2019 року було 15 мільярдів нарахування, а через рік нарахування вже 22 мільярда. Тобто ми вже мали величезне зростання тарифів, а під кінець року нам ще додали", –  підсумував Олександр Сергієнко.

Фото: Главком

"Неймовірна сімка": чи вплине на платіжки населення обіцянка уряду знизити ціну на газ?

Новини по темі