Обирай пісні. Визначай переможця

Вакцинація по-українськи: коли і чим щеплюватимуть від коронавірусу в Україні

13.01.2021 р., 19:00

Чому Україна закуповує китайську вакцину з низьким коефіцієнтом ефективності та коли можна чекати на старт вакцинації в ефірі Українського радіо розповідає стратег, інфекціоніст, консультант з управління змінами Вадим Арістов.

Максим Степанов зазначив, що епідемія коронавірусу не закінчиться з початком вакцинації населення. Потрібно щепити дуже велику кількість людей, аби досягти колективного імунітету. Вадим Арістов пояснює, чому в Україні з колективним імунітетом можуть виникнути труднощі: "Світові фахівці сходяться на думці, що колективного імунітету можна досягнути при значно більшій вакцинації, ніж думали до цього. На початку пандемії йшлося десь про 60% населення, яке повинно мати імунітет задля контролю над інфекцією. Однак зараз у світових журналах йдеться вже про 85% населення, яке повинно бути або вакциноване або мати в цей момент антитіла. Відповідно ми маємо дуже серйозно працювати і над поставками вакцини і над комунікацією у ході цього процесу. В Україні дуже сумна історія застосування вакцин, оскільки навіть люди, які уповноважені  виконувати функцію держави зловживали цими повноваженнями і просували власні бізнеси. Відповідно, усі ці сумніви, виправдані з боку громадян, залишилися. Дуже багато людей недовіряють вакцинації, не розуміючи чи забезпечена належна якість цих вакцин. Зараз потрібно залучати рекламні агенції, які б готували правильні постери, білборди, телевізійні ролики, щоб люди від правильних  месенджерів почули інформацію щодо важливості вакцинації і почали довіряти".

Сорок найбагатших країн світу вже повним ходом вакцинують населення. До прикладу, Ізраїль вже вакцинував 70% населення. Експерт пояснює, чому вакцинація у світі розгортається, а Україна пасе задніх: "Річ не лише в заможності країн. Наприклад, Молдова та Албанія також вже почали вакцинацію свого населення. Тут радше мова йде про ефективність урядування і про застосування тих важелів, які ми маємо. У нас є геополітичні партнери, які зараз зайняті своїми виборами і не приділяють нам достатньо уваги. Однак ми можемо працювати з українською діаспорою, якої дуже багато в урядових структурах Канади. А Канада, наприклад, зарезервувала  собі величезну кількість вакцин. Крім того, в Україні немає інфраструктури для вакцинації. У нас тільки починають про це думати і не мають наміру використовувати існуючу інфраструктуру, а будуть вводити нові мобільні бригади".

Україна закуповує китайську вакцину із дуже маленьким коефіцієнтом ефективності. На питання чому ми не закуповуємо високоефективні вакцини та коли в Україні розпочнеться вакцинація Вадим Арістов зазначає: "Перші поставки найбільш ефективних вакцин ми програли. Зараз ми маємо вести перемовини з тими хто ось-ось закінчить розробку вакцини. Це, наприклад, компанія "Джонсон і Джонсон" та безліч інших виробників, які поки що не продають вакцини. Перші 700 тисяч китайської вакцини надійдуть в Україну не раніше березня. Ними вакцинуватимуть скоріше за все тільки військових і медиків, тому що їх фізично легше знайти. А реєстри і певні процедури для інших категорій готуватимуть вже десь до травня".

Фото: Вадим Арістов Укрінформ

Вакцинація по-українськи: коли і чим щеплюватимуть від коронавірусу в Україні

Новини по темі