Мобільний додаток

Колядування у 21 столітті: як обійти домофон і задобрити конс'єржку?

6.01.2021 р., 11:11

В Україні святкування Різдва Христового не обходиться без колядування. У деяких регіонах України колядувати починають уже ввечері 6 січня, щойно з’явиться перша зірка. Це улюблена традиція не тільки дітей, а й дорослих. Солістка ансамблю "Кралиця" Юлія Вітранюк в ефірі Радіо Культура розповіла, як сучасні колядники адаптувалися до сучасних колядницьких умов.

Програма:

 "Я змалечку займаюсь у фольклорному ансамблі і ми дуже часто ходили колядувати у місті: по під‘їздах, по квартирах і навіть у метро. Одного разу ми співали на платформі і до нас підійшла поліція. Вони почали нас, тоді ще чотирьох дітей, виганяти зі станції. І я ще ніколи не бачила, щоб стільки людей до нас підбігало і починало нас захищати. І така реакція з боку поліції була дивною, оскільки ми не просили милостиню, а просто колядували",— розповіла Юлія Вітранюк. 

Солістка ансамблю зазначила, як колядникам вдається потрапити до житлових будинків, аби заколядувати, а також поділилася порадами, як колядникам таки можна достукатися до господарів. 

"У житлових будинках з охороною ніколи проблем не було. Звичайно, спочатку нас не пускають у таких будинках, де є конс’єржі. Але ми кажемо, що їм заколядуємо. Спершу вони не вірять, що ми заколядуємо щось нормальне. І коли ми заспівали, то нас зазвичай пускали. Проблеми починаються вже безпосередньо біля дверей. Багато хто не хоче пускати. З одного боку, я розумію людей, тому що є багато нетолкових колядників. Але ми придумали варіант виходу з цієї ситуації: ми починали голосно співали відразу в коридорі, біля дверей. І було таке, що декілька дверей практично одночасно відкривалися. Тому ми відразу починаємо «атакувати», коли розуміємо, що підійшли до дверей, подивилися у вічко, але не відчиняють. Ми все це чуємо. Але були конфліктні випадки. Є такі будинки, де закриті поверхи і є свій домофон. І коли ми дзвонили, нас майже проганяли звідти. Тобто зараз важко ходити про квартирах",— сказала вона.

На думку Юлії Вітранюк, у сучасних реаліях коляда не втратила своєї сакральності, а лише видозмінилася.

"Зрозуміло, що раніше були інші умови життя, інший темп життя і колядники до того періоду пристосовувалися. Зараз у нас більш сучасні умови, і у цьому контексті не може бути коляда в такому вигляді, як вона була раніше. Але, як мені здається, це навпаки круто. Коляда завжди змінювалася і буде змінюватися. І колядники теж йдуть у крок з часом і намагаємося підлаштуватися під сучасність. Мені здається, що коли у багатоповерхівках звучить народна коляда — це справді крутіше і навіть душевніше, бо ти залучаєш людей до автентичного", — пояснила солістка ансамблю.  

Ілюстративне фото: amazingukraine.pro

Колядування у 21 столітті: як обійти домофон і задобрити конс'єржку?

Новини по темі