Мобільний додаток

Міносвіти рекомендує: що чекає на педагогів та учнів у січні

17.12.2020 р., 12:30

Міністерство освіти і науки рекомендує школам продовжити канікули під час локдауну з 8 до 24 січня, така інформація з’явилася на Урядовому порталі. Зокрема, МОН пропонує на вибір або організувати дистанційне навчання під час локдауну, або ж подовжити зимові канікули на завершення жорсткого карантину. Як відбуватиметься навчання у школах та чи позначився на успішності учнів весняний карантин в ефірі Українського радіо розповідає експерт програм освіти Українського інституту майбутнього Микола Скиба.

Про дистанційне навчання

Навчання не є лінійним процесом і в кожному закладі існують свої програми. Законом передбачено, що кожен заклад має свою програму, яка може варіюватися. Педагоги ввійшли в цей навчальний рік з розумінням, що цей навчальний рік не буде стандартним, тому вони можуть давати якісь блоки, посилання на матеріали для самостійного опрацювання. В принципі, в методичних рекомендаціях міститься посилання на змішану форму навчання. Є така методика, випробувана в багатьох прогресивних школах, коли учні опрацьовують матеріал самотужки, а аудиторні години використовують для того, щоб поставити запитання, зробити певні уточнення, проведення дискусії з педагогом, щоб поглибити своє розуміння теми. Якщо навчання було цікавим від початку, далі йде самопідтримуваний процес. Якщо учень не зацікавлений у темі, то навіть за кращих навчальних умов у відкритих школах, немає жодних умов, що він її вивчить.

Чи позначився на успішності весняний карантин

Дехто дійсно краще підготувався до зовнішнього незалежного оцінювання, бо мали змогу зосередитися на ключових для себе предметах. Інші, кому воно ще не потрібне, мають упущення. Але варто сказати і про допитливість учнів, адже це така сама величина, яку потрібно вимірювати і брати в розрахунок. Не може бути навчання без цієї пізнавальної потреби, інакше це будуть некритично засвоєнні знання, які не принесуть цінності. Треба взагалі переглянути поняття якості освіти. Ми сьогодні маємо не лише давати дітям знання, але й вчити їх застосовувати ці знання. Звичайно, довгі канікули не є позитивними, краще їх робити частіше, але коротшими. Треба ще вчителів навчити цій змішаній методиці, коли краще дитину не на канікули відправляти, а давати їй можливість підготувати цікавий проект. Учні, об’єднані в команди, краще працюють, ніж ті, хто залишаються напризволяще. Тривалі канікули, особливо після Нового року, можуть до цього призвести.

Читати далі - Дистанційна освіта: міжнародний досвід та українська реальність в епоху коронавірусу

Нагадаємо, що під час локдауну, який триватиме від 8 до 24 січня, учням заборонено ходити до школи, працюватимуть лише дитячі садки. 

Фото: pixabay.com

Міносвіти рекомендує: що чекає на педагогів та учнів у січні

Новини по темі