Обирай пісні. Визначай переможця

Голосування за бюджет-2021 — формальність? Народні депутати про останній пленарний тиждень 2020-го

15.12.2020 р., 11:09

Сьогодні Верховна Рада починає останній у цьому році пленарний тиждень і рішень, які потрібно ухвалити, більш, ніж достатньо. Про головні завдання, що стоять перед депутатами, вчора розповів спікер ВРУ Дмитро Разумков. За його словами, йдеться про законопроєкт щодо продовження так званого особливого статусу тимчасово окупованих територій, два законопроєкти, пов'язані з регулюванням діяльності НАЗК, та бюджет на 2021 рік. Чи будуть підтримувати ці проєкти законів народні депутати та чого чекати українцям в результаті їхнього голосування Українському радіо розповіли народна депутатка від політичної партії "Європейська солідарність", членкиня комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна та представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді, народний депутат від фракції партії "Слуга народу" Василь Мокан.

Державний бюджет-2021

"Пан Разумков чомусь не назвав інші важливі для країни проєкти законів, які планують розглядати на цьому тижні. Таке відчуття, що все, що не сприймалося народними депутатами і користувалося, намагаються поставити на розгляд на цьому пленарному тижні", – розповіла Ніна Южаніна

За її словами, сьогодні, крім бюджету, інших економічних питань не буде: "В наступні дні, як я розумію, будуть розглядатися інші проєкти, дотичні до бюджету і які мають вплив на бюджет: як на зменшення надходжень, так і на збільшення. Чомусь про ці законопроєкти, які завжди бути ключовими і стояли попереду бюджету, сьогодні взагалі не говорять".

"Йдеться про законопроєкти 4065 та 4101-д. І якщо в 4065 державний бюджет навпаки зазнає значного зменшення можливих надходжень, то 4101 – це проєкт закону з нормами, які закладав уряд, задля забезпечення дохідної частини. Тому, на мою думку, сьогоднішній розгляд бюджету в залі – це виключно формальна процедура й голосувати будуть ті, з ким уряду вдалося домовитися і примусити голосувати за цей державний бюджет. Він зараз відірваний від реалій, які ми будемо мати в 2021 році. Непродуманий, непоміркований бюджет означатиме, що ми будемо мати дуже складний 2021 рік", – наголосила Южаніна.

Її колега, народний депутат Василь Мокан, має більш оптимістичний погляд на проєкт державного бюджету-2021: "Я вважаю, що голосів за проєкт бюджету вистачить і що це є єдино правильний варіант, тому що дещо затягнувся за бюджетним календарем процес ухвалення державного бюджету, на який орієнтуються місцеві бюджети".

"Бюджет виходить із реальної фінансово-економічної ситуації в нашій державі і є на сьогоднішній день документом, який найбільше слід ухвалювати. Думаю, сьогодні ми будемо мати ухвалений державний бюджет в другому читанні", – висловив свою точку зору Мокан.

Неоподатковані офшори?

Ніна Южаніна в ефірі Українського радіо також звернула увагу на низку проєктів законів, які, за  її словами, є шкідливими для української економіки: "Завтрашній день починається із проєкту закону 4065, який стосується звільнення від оподаткування доходів, отриманих від офшорних компаній тими фізичними особами, які є податковими резидентами України. Влада пропонує зробити ще на рік канікули, щоб всі люди, які володіють офшорами, отримали свої статки, легалізували їх зі сплатою в бюджет країни 0%. Завтра будуть розглядати навіть норму щодо відміни військового збору з цих сум. Йдеться про суму до десяти мільярдів доларів".

Василь Мокан, в свою чергу, зауважив, що з бюджетом пов'язаний інший законопроект – 4100: "Йдеться про зміни до бюджетного кодексу, де передбачаються зміни, які необхідні для забезпечення дохідної частини кошторису на наступний рік. Боротися з офшорами – це потрібна і правильна ідея і вона потребує системного і раціонального підходу, а не політичного. Але, в будь-якому випадку, я б не ставив в пряму залежність сьогоднішнє голосування від інших законопроєктів, які спрямовані на боротьбу з офшорами". 

Особливий статус Донбасу

В грудні 2020 року збігає термін дії закону про особливий статус Донбасу, який був ухвалений в 2014 році, та потребує щорічного продовження. 

"Ми будемо голосувати за продовження особливого статусу, тому що очевидно, що в дуже багатьох аспектах нинішня влада повертається до проєктів, якими ми займалися. Ці процедури і закон, який діє на сьогодні, були запропоновані нами і ми їх також продовжували", – розповіла народна депутатка політичної партії "Європейська солідарність" Ніна Южаніна. 

Василь Мокан зі "Слуги народу" також запевнив Українське радіо, що підтримуватиме продовження особливого статусу: "Продовження закону є для того, щоб Україну не звинуватили у зриві мінського процесу і Росія таким чином не лобіювала пом'якшення санкційного тиску на себе. Там жодних новацій і змін, і сьогодні ми будемо розглядати цей проєкт одним з перших". 

Фото: rada.gov.ua

Голосування за бюджет-2021 — формальність? Народні депутати про останній пленарний тиждень 2020-го

Новини по темі