Мобільний додаток

Євгенія Кравчук про локдаун на свята, обмеження транспорту та бюджет-2021

1.12.2020 р., 10:00

Про різні варіанти жорсткого карантину, які нині розглядають в уряді, обмеження роботи транспорту, а також роботу над проєктом бюджету-2021 в ефірі Українського радіо розповідає заступниця голови фракції партії "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

Про локдаун

Фракція навряд чи буде розглядати це питання, бо це рішення, яке вивчає Кабінет міністрів. Саме Кабмін має певні цифри і спирається на аналітику з усієї України, а потім ухвалює рішення. Але ми, безумовно, тримаємо контакт з Кабінетом міністрів, з профільними міністрами, які опікуються тією чи іншою галуззю, і переживаємо разом з українцями, щоб обрати найкращий варіант. Звичайно, ідеальних варіантів тут не може бути, бо локдаун чи жорсткий карантин — це обмеження, і хтось від них буде потерпати. Треба розуміти, що будь-які обмеження мають мету. У нашому випадку — зменшення навантаження на медичну систему. Ми можемо жонглювати різними датами, але насправді за основу треба брати математичний розрахунок, статистику і моделювання, щоб не допустити колапсу. Якщо говорити про те, які варіанти зараз є на столі, то нині обговорюється два підходи: зробити жорсткі обмеження в грудні та повернутися до нормального життя на новорічні свята; або, навпаки, в грудні залишити розумні обмеження з масковим режимом і дистанцією, але наприкінці грудня чи на початку січня зробити більш жорсткі вимоги. От два варіанти, з якими ми працюємо. Якщо говорити про бізнес, то більш правильно зробити локдаун на Новий рік, коли зменшується економічна активність, багато хто знаходиться у відпустках, адже це традиційно відбувається, що січень завжди напівробочий. У грудні люди купують подарунки, готуються до свят, тобо активність завжди більша. Більшість країн Європи закрилися у листопаді і поступово відновлюють свою економічну активність. Ми не пішли цим шляхом, відчували, що у нас є певні резерви медичної системи, але, я думаю, що в певний момент потрібно буде обирати, бо ми точно не хочемо, щоб відбувся колапс у медицині, адже медики з останніх сил тримаються. Але тепер Кабінет міністрів має попереджати мінімум за сім днів про будь-які обмежувальні заходи. Насправді економічні наслідки пандемії не менш страшні, ніж сама пандемія.

Про роботу громадського транспорту та міжміське сполучення

Розглядають різні варіанти, але досить складно буде зупинити транспорт. Я думаю, що навряд чи до такого дійдуть, бо це теж потребує підготовчого процесу. Навіть громадський транспорт у будь-якому місті має працювати під час локдауна, щоб медсестри і лікарі чи люди, які працюють в організаціях житлово-комунального господарства мали змогу доїхати на роботу.

Про проєкт бюджету-2021

Я думаю, що у депутатів, принаймні у нашої фракції, які разом з урядом несуть відповідальність за загальний стан справ у країні, немає іншого виходу аніж проголосувати за бюджет у грудні. Звичайно, завжди є план "Б" в Конституції чи законодавстві, якщо за бюджет не голосують, то залишається 1/12 минулого року, але для чого до цього доводити? Все одно, якщо дивитися на секвестрований бюджет-2020, секвестрований, бо ми скорочували певні частини видатків, і проєкт на 2021 рік, то він є кращим за більшістю параметрів, ніж попередній. Мінімальна зарплата буде збільшена з 1 січня до 6 тисяч гривень, трохи пізніше  вона буде мати ще більше зростання, 1 березня пенсії будуть проіндексовані, а у квітні люди отримають більші пенсії. З’являється доплата 500 гривень для пенсіонерів 80+, а також для тих, хто старше 75 років, на 400 гривень. Закладено збільшення заробітних плат освітянам на 28% протягом року. Зрозуміло, що хочеться збільшити зарплату і медикам і освітянам, але ми виходимо з тих можливостей бюджету, які ми маємо. Ми, як і всі інші країни, переживаємо падіння економіки.

Фото: Facebook Євгенія Кравчук

Євгенія Кравчук про локдаун на свята, обмеження транспорту та бюджет-2021

Новини по темі