Мобільний додаток

Злочини, які шокують: що трапилося з обвинуваченими у справах 5-річного Кирила Тлявова та кагарлицьких поліцейських

18.11.2020 р., 22:00

18 листопада у Переяслав-Хмельницькому суді пройшло чергове засідання у справі щодо вбивства 5-річного Кирила Тлявова на Київщині, де фігурантами проходять правоохоронці. Про це Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова написала на своїй сторінці у Facebook, і додала, що тримає на контролі публічне обвинувачення у цій справі. У той же час слідчі закінчили досудове розслідування у справі стосовно п’яти співробітників Кагарлицького відділення поліції на Київщині і передали справу до суду. Про, роботу слідчих та подальші прогнози стосовно цих справ в ефірі Українського радіо розповів виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко.

Про справу про вбивство 5-річного Кирила Тлявова

Я не слідчий і не можу доповідати як відбувалося розслідування. На сьогоднішній день найголовніше те, що ми не маємо ситуації, яка досить часто відбувалася , коли слідство закривалося через затягування часу, через неналежне розслідування. Нагадаю, що було навмисно знищенно зброю, якою стріляли по Кирилу Тлявову, це було однією з перешкод встановити, хто саме стріляв, щоб провести балістичні експертизи. Мабуть, це було підказано тим, хто вчинив цей злочин. Натомість ми маємо три особи, яким висловлено підозру. Двоє з них знаходяться на волі, вони внесли відповідну суму і вийшли, чекаючи на рішення суду. Одна особа знаходиться у слідчому ізоляторі. На мою думку, це належний і нормальний результат проведеного розслідування, і доведення справи до суду. Можу сказати, що прокурори спрацювали дуже добре і, мабуть, це одна з заслуг нового підрозділу, який був створений в Офісі Генерального прокурора, і зараз під особливим контролем тримають справи пов’язані з порушенням прав людини з боку правоохоронних органів.

Я думаю, що ті, хто зараз отримав підозру і є підсудним, отримає належний вирок. Я не знайомий безпосередньо з матеріалами справи і не можу стверджувати, що вона може бути розваленою у судді. Але дивлячись на хід розслідування і маючи певний діалог з правоохоронними органами, можу сказати, що шансів на те, що вона буде "злита" або розвалена у судді дуже небагато.

Про справу кагарлицьких поліцейських

Є два аспекти у цій справі. Перший — цю справу треба розслідувати належним чином і притягнути до відповідальності тих, хто спричинив резонансний, шоковий злочин. Тим більше, мова йде не лише про тих двох осіб, які безпосередньо його вчиняли, але й фактично весь підрозділ Кагарлицького відділу, який так чи інакше знав або мав би знати про те, що відбувається за стінами. У ході розслідування були встановлені інші злочинні факти, які призвели до того, що справа у дуже короткий термін була підготовлена і передана до суду, а кількість осіб, яким було висунуто обвинувачення, збільшилася. Ми знаємо, що одразу, коли були заарештовані двоє підозрюваних, майже весь підрозділ звернувся з клопотанням взяти їх на поруки, тобто щоб не було санкцій з позбавленням волі. Тому можливі певні корпоративні солідарні дії з боку тих, хто служив в правоохоронних органах разом з цими підозрюваними. Але ця справа дуже очевидна і говорити про те, що вона може розвалитися, не треба. Я думаю, що багато буде залежати від тактики обвинувачених, але їм краще піти на угоду зі слідством і судом, визнати свою провину.  

Фото: pixabay.com

 

Злочини, які шокують: що трапилося з обвинуваченими у справах 5-річного Кирила Тлявова та кагарлицьких поліцейських

Новини по темі