Мобільний додаток

Як повинні працювати сімейні лікарі і чому українці не поспішають підписувати з ними декларації — експерт

20.10.2020 р., 11:00

25% українців досі не підписали декларації з сімейним лікарем. Про це під час брифінгу повідомила заступниця Міністра охорони здоров’я Ірина Микичак. За її словами, нині своїх сімейних лікарів обрали 30 600 000 громадян. Чому українці так уперто не хочуть піклуватися про власне здоров’я навіть у розпал пандемії, чим може обернутися відсутність сімейного лікаря під час хвороби, як підписати декларацію вже сьогодні в ефірі Українського радіо розповів заступник Міністра охорони здоров’я (2016-2019 рр) Олександр Лінчевський.

Чому українці не поспішають підписувати декларації з сімейними лікарями

Десятиліттями не було сімейних лікарів, не було декларацій, тому люди звикли жити і без них. Але потреба мати свого порадника, потреба у консультуватаціях з ним призведе до того, що пацієнти почнуть підписувати ці декларації.

Що змінилося у медичній системі

Реформування фінансування лікаря на первинній ланці змінило парадигму стосунків між лікарем і пацієнтом. Якщо раніше лікар був щасливий, коли у нього не було пацієнтів, не було черг до нього, його ніхто не викликав, то сьогодні у нього з’явилася фінансова зацікавленість у тому, щоб багато пацієнтів підписали з ним декларацію, але вони всі залишалися здоровими. Отже, тепер створено здоровий механізм роботи, коли сімейний лікар зацікавлений підтримувати своїх пацієнтів.

Читати також: "Терміновий Кабмін": хто з медиків і скільки доплат отримає?

Про переваги реформи для пацієнтів

Це трапляється не миттєво, звичайно, бо характер лікаря, його професійні звички важко змінити підписанням декларації. Та сьогодні сімейний лікар вас радий чути і бачити, ви не будете для нього тягарем. Ваша декларація — його заробітна плата. Пацієнт у свою чергу отримує пораника, провідника у світ медицини. У період епідемії люди гостріше відчувають необхідність у порадах і підтримці. Якщо вам потрібно пройти плр-тестування, але ви не знає де, то просто подзвоніть сімейному лікарю і він підкаже. 

Раніше велика кількість звернень до різних спеціалістів була невиправданою, тому зараз спочатку треба відвідати сімейного лікаря, який точно вам підкаже до якого лікар треба йти далі. Тобто тепер з сімейним лікарем ви можете уникнути великих черг, марних походів не до того спеціаліста, який вам потрібен.

Стосовно сімейних лікарів, які можуть неввічливо відповідати, організовувати свою роботу не на користь пацієнтів, хочу сказати, що у вас зараз з’явилася можливість змінювати таких спеціалістів. З цією реформою ви можете знайти собі іншого сімейного лікаря. 

Зміна системи мотивації лікарів, зміна їхнього відбору і підготовки — другий етап реформи — триватиме 6-10 років.

Читати також: 60% українців вважають, що влада має продовжити медичну реформу з суттєвими змінами ─коментує експерт

Чи можна отримати безкоштовне тестування на Covid-19 у свого сімейного лікаря

На жаль, діючий уряд повністю провалив систему підготовки до епідемії. Це питання треба адресувати Уряду, а не сімейному лікарю.

Фото: pexels.com

Як повинні працювати сімейні лікарі і чому українці не поспішають підписувати з ними декларації — експерт

Новини по темі