Мобільний додаток

Флот і стратегічне партнерство: чим корисна для України рамкова угода, підписана в Британії?

8.10.2020 р., 15:08

Вчора, 7 жовтня, розпочався дводенний візит Володимира Зеленського до Великої Британії. Під час візиту сторони підписали Рамкову угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство, яка базується на положеннях Угоди про асоціацію з ЄС. Як буде вибудовуватися стратегічне партнерство з Великобританією надалі Українському радіо розповів співробітник Національного інституту стратегічних досліджень, директор громадської організації "Центр міжнародної безпеки" Валерій Кравченко.

"У нових реаліях треба вибудовувати нові рамки співробітництва. Для Великобританії український ринок є цікавим, як, зрештою, і Україні, яка може посилити спроможності, залучивши таку країну, як Великобританія. Власне з цим і пов'язана потреба підписати угоду через Брекзит і те, що Великобританія вже не буде членом ЄС", – розповів Валерій Кравченко. 

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зауважив у спілкування з журналістами, що, вийшовши з ЄС, Британія матиме більший простір для маневрів і може в деяких питаннях бути жорсткішою, що для України є вигідним.

"В ЄС є певні норми експорту та імпорту. Коли Британія виходить з ЄС, всі ці норми скасовуються і в Британії все більше можливостей з'являється, куди спрямовувати власну продукцію. Україна є одним з ринків, який може допомогти британцям ці можливості використати", – пояснив слова міністра Кравченко. 

На думку експерта, ми можемо продовжувати співпрацю з Великобританією, яку налагодили тоді, коли вона була в ЄС: "В нас зараз більше можливостей без прив’язки до квот і норм, які були в ЄС. У британців є гроші, можливості інвестувати, а український ринок є достатньо великим і привабливим". 

"Перша ластівка – це той меморандум, який підписали. Це не просто кредит, який роблять самі для себе британці – 1,25 млрд фунтів на термін до десяти років.Він передбачає будівництво кораблів з локалізацією в Україні. Локалізація – це, відповідно, робочі місця в Миколаєві та гроші, інвестиції також в економіку України", – підкреслив Кравченко. 

Якщо говорити про підписаний контракт на виробництво ракетних катерів, то, як зауважив експерт далі, розглядається варіант із приватними верфами: "Там вже локалізоване виробництво катерів і для берегової охорони, французьких ліцензованих катерів. Наскільки я знаю, перші катери вже закладені".

"В нас є дуже класні фахівці і унікальні суднобудівні університети, які розташовуються в Миколаєві. Британія – це велика морська держава і контекст морського співробітництва і виробництва ракетних катерів для українського флоту дуже цікавий", – підсумував Валерій Кравченко.

Нагадаємо, як повідомив Офіс президента, Україна підписала Меморандум про посилення співпраці між Україною та Великою Британією у військовій та військово-технічній сферах. Меморандум передбачає співпрацю в оборонній галузі та дозволяє залучити фінансування Британського експортно-кредитного агентства у розмірі 1,25 млрд фунтів стерлінгів. 

ФОТО: Liga.net

Флот і стратегічне партнерство: чим корисна для України рамкова угода, підписана в Британії?

Новини по темі