Мобільний додаток

Тимошенко про українську медицину, ринок землі, проект бюджету та місцеві вибори

2.10.2020 р., 10:00

Після кількох тижнів боротьби з Covid-19 лідерка партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко повернулася до роботи. В інтерв’ю Українському радіо народна депутатка розповіла про стан здоров’я, лікування в Україні, Закон про ринок землі, проєкт держбюджету-2021 та місцеві вибори, які відбудуться 25 жовтня.

Про стан здоров'я та боротьбу з коронавірусом

"Хочу подякувати усім людям, які мене підтримували у період хвороби. А тим, хто зараз хворіє, побажати одужання. Подякувати лікарям, медсестрам, нянечкам, усім, хто працює в медичній сфері, за те, що вони стоять на цьому фронті Covid і практично голими руками рятують наше життя. Людям хочу сказати: "Бережіть себе і своїх діток". Я теж трохи легковажила з хворобою, а треба знати, що вона, як лотерея: невідомо, якої важкості хворобу витягнеш. Тому краще бережіть себе", ─ зазначила Юлія Тимошенко.

"Я спочатку думала, що це грип, і можна себе поводити як завжди. Вся моя родина, діти і онуки, перехворіли, але з різними ступенями тяжкості перенесли цю хворобу. Я можу сказати про себе, адже у мене була важка форма, що не можна відноситися до Covid-19 як до грипу. Треба носити маски, рукавички, якщо є можливість ─ окуляри, і просто тримати дистанцію. Ніхто не знає, якщо прийде ця інфекція, як організм буде з нею боротися. Не думайте, що це грип. Це дуже тяжка хвороба. Найважчим є те, що не можливо нормально дихати. Хвороба одразу б’є по легенях. Треба негайно звертатися до лікаря і швидко вживати всі препарати, які він прописує. Не можна думати, що хвороба просто мине", ─ каже лідерка партії "Батьківщина".

Вона розповіла, що разом з колегами нині займається питанням надання безкоштовного лікування населенню.

"Ми зараз маємо серйозну розмову з урядовцями, командою Президента і депутатами про те, що не можна сьогодні тести на Covid-19 залишати платними. Адже ті тести, які є на цей час безкоштовними, доводиться чекати так довго, що вже немає сенсу лікуватися. А платні тести для більшості людей є недоступними. І не можна робити так, щоб хвора людина через все місто їхала у транспорті, аби здати тест, а після ще йшла до лікаря і сиділа у черзі. Все це треба змінити: хай тести безкоштовно роблять удома, ліки теж повинні бути безплатними, а потім повна ізоляція хворого. У європейських країнах передбачено, що хворим людям похилого віку продукти привозять додому і забезпечують так, щоб людина відчувала турботу. Депутати виділили більше 60 мільярдів гривень, щоб люди могли робити безкоштовне тестування, а хворі ─ отримувати безкоштовні ліки. Але ці гроші зараз направлені на будівництво доріг. Це теж важливо, але життя людини непомірно важливіше", ─ зауважила Тимошенко.  

Юлія Тимошенко розповіла про те, де лікувалася і з якими проблемами зіштовхнулася.

"Я була у такому стані, що особисто цим процесом (вибором лікаря і лікарні) не займалася. Все вирішувала моя родина. Хочу подякувати моїм друзям, які негайно підключилися і підтримали. А є люди, яким ніхто не допомагає. І тому хочу сказати одну важливу річ, коли я вперше вийшла в ефір, то звернулася до Президента України. Зараз той період, коли загострюються всі хвороби, це ще не друга хвиля Covid-19. Вважаю, що пандемія матиме наслідки для суспільства, як економічні, так і наслідки для системи безпеки країни. Я звернулась до Президента, щоб він створив комісію і сам її очолив, бо країна сьогодні потребує негайних, невідкладних дій. Треба почати витрачати гроші, які парламент виділив на боротьбу з Covid-19, не на будівництво доріг, а дійсно на лікування хвороби. І треба зробити так, щоб Президент особисто кожну хвилину контролював, як іде процес захисту людей від пандемії. А з іншого боку, щоб він кращих з кращих фахівців зібрав, щоб змінити стратегію розвитку держави в економіці, фінансах. Тому що сьогодні у зв’язку з пандемією всі країни закрилися. Сьогодні таких глобальних процесів, як раніше, коли нормально працювали ринки і добре йшла торгівля, немає. Кожна країна рятує себе самостійно. І покладатися можна тільки на себе. З цього треба зробити висновки і змінити всю стратегію нашого життя.

Треба категорично відмовлятися від тієї системи реформ охорони здоров’я, яка є. Covid-19 протестував, як працюють системи охорони здоров’я у країнах світу. І в Україні, і в багатьох інших країнах не впоралися з тим, щоб захистити громадян від цієї хвороби. Тому треба негайно відмовлятися від реформ пані Супрун і Порошенка, тому що ця реформа передбачає, що за більшість аналізів і ліків мусить платити людина. А для людини це недоступно. Всі нормальні країни у світі мають страхову медицину, а у нас побудували якусь абракадабру, яка призводить до виїзду лікарів, до виїзду медичних працівників за кордон, до закриття медичних установ. Тому наша команда розробила фундаментальний закон про страхову медицину, де кожна людина може отримати страховку. Цей проєкт зареєстровано у парламенті. Страховка означає, що всі послуги медикам оплачені, ліки оплачені, але людина не дістає гроші з кишені.

Я лікувала вдома. І вся моя родина лікується в Україні. Моя донька народжувала своїх двох діток в українських пологових будинках. І я вважаю, що коли українські політики почнуть лікуватися в Україні, вони зрозуміють, що не може бути однієї системи охорони здоров’я для високопосадовців, а іншої ─ для інших громадян України"

Про українську медицину

"Я думаю, прийшов час зробити суттєві зміни відносно тих дій, які робила сьогодні влада. Я буду говорити про це з усіма керівниками, тому що зараз не час пікетуватися, зараз не час критикувати інших. Просто треба поміняти все. Я вважаю, що треба зробити 5 фундаментальних змін:

1. Треба зробити тестування безкоштовним;

2. По протоколу ліки мусять бути безкоштовними;

3. Кожна людина в країні повинна знати телефон, куди вона зможе подзвонити у разі хвороби, після чого до неї мають приїхати, щоб перевірити стан здоров'я і зробити тест, залишить протокол як лікуватися і ліки;

4. Швидка повинна негайно виїжджати до тих, у кого з’явиться погіршення стану, а госпіталізація має бути не по блату, а з повною системою лікування для всіх;

5. У нас в лікарнях сьогодні зайнято до 80% ліжок, що є недопустимим, треба розгортати більше місць.

Можу сказати, що лише сильні системи охорони здоров’я, а це є страхова медицина, можуть зупинити такі епідемії. Я вчора розмовляла зі своїм колегою, який працює в партії багато років. У нього дружина захворіла на рак, він показав мені вартість лікування після операції і хіміотерапії. Можу сказати, що такі суми непосильні не тільки простим громадянам, а й частині бізнесменів. Кожен рік помирає 270 тисяч українців. Населення країни скорочується, адже смертність перевищує народжуваність".

Про ринок землі

"Я думаю, що 99% людей в країні не читали Закон про розпродаж сільськогосподарської землі, який прийняли вночі в парламенті у той час, коли оголосили карантин і не пустили туди ні аграріїв, ні фермерів. А в Законі написано: цим Законом надається право володіти українською сільськогосподарською землею іноземним банкам. Це повністю протирічить Конституції, адже вона дозволяє володіти землею лише громадянам України. По-друге, в цьому Законі обрана інша стратегія, ніж визнана у світі. Світ визнав єдину форму господарювання на сільськогосподарській землі: фермерство, сімейне фермерство, мале і середнє сільгоспвиробництво. Чи знаєте ви, що Організація Об’єднаних Націй зробила зараз десятиліття розвитку сімейних ферм? Бо такий вид господарювання дає мільйони робочих місць, ощадливо ставитись до землі, до екології. Саме сімейні ферми виробляють якісну органічну продукцію, дають можливість існувати селам, а села ─ це збереження культури нації.

Закон, що був прийнятий, не розвиває фермерство. Він не дає можливість отримати українцям прибуток від безцінної української землі. Цей Закон передбачає передачу землі потужним корпораціям, які вже сьогодні утримують в оренді більше 7 мільйонів гектарів землі. Світовий досвід показав, що такі форми господарювання не є ефективними. Якщо взяти всю сільськогосподарську землю світу, а це 2,5 мільярди гектарів землі, і поділити на 550 мільйонів підприємств, які є у світі, то зрозумієте, що на одне сільгосппідприємство припадає 5 гектарів землі. А цей Закон передбачає передачу землі великим монополіям, що не сумісно з життям українців, мільйонами робочих місць, які нам треба створити. Якщо іноземні банки будуть накопичувати у своїй власності 2 роки цю землю, то ще через 2 роки зможуть її продавати.

Ми будемо з цим Законом боротися. Вже подали заяву до Конституційного Суду, щоб визнати Закон неконституційним і його скасувати. На перше засідання не з’явилися два представники Президента. Коли попереднім президентам було не вигідно, щоб Конституційний Суд виносив правові рішення, вони не пускали своїх представників в суд, щоб зірвати рішення. Те саме відбувається і зараз. Але я хочу сказати, що до кінця року ми доб’ємося визнання цього Закону неконституційним. Це означає, що ми зможемо повернутися до такого захисту землі, до такого господарювання, яке є в Європі і всіх нормальних країнах світу. Коли люди, які мають паї, зможуть їх продати за реальну ринкову ціну, як у Франції, наприклад, державному агентству або державному земельному банку. Держава мусить встановити правильні кредити, а не те, що сьогодні відбувається. На сьогодні у Польщі існують 1,5 мільйони фермерських господарств, у той час, як у нас ─ 28 тисяч. Ви розумієте, яку кількість робочих місць хочуть загубити? Нам треба йти іншим шляхом.

Президент знав, що десь приблизно 75% людей проти продажу сільськогосподарської землі, а 80% ─ проти продажу іноземцям. Всі виступають за проведення Референдуму. Але Президент не прислухався до людей і змусив Уряд прийняти вночі цей Закон".

Про бюджет та місцеві вибори

"Пенсії не піднімаються, заробітні плати теж, дуже суттєво скорочується виплата субсидій по житлово-комунальних послугах, немає виплат на народження дитини, підтримку молодих родин, забираються всі пільги, навіть об’єднання глухонімих залишають без копійки. До того ж, у цьому бюджеті збільшується державний борг. Але є виділення бюджетних грошей не на соціальні питання, а на невідомо яких бізнесменів, так звані, портфельні гарантії. Такого бюджету в цій країні у своєму житті я ще ніколи не бачила. Був прийнятий такий бюджет,  третина якого йде на погашення зовнішніх боргів. Нас штовхають в глибоку боргову яму. Україна не буде по суті функціонувати як нормальна суверенна країна, яка може розпоряджатися своїми фінансами. Бюджет ─ це лише один елемент політики. Зараз іде розпродаж стратегічної державної власності, парламентарі ще хочуть зробити розпродаж сільськогосподарських земель, вводиться гральний бізнес, планується легалізування проституції і легких наркотиків. Це ідеї президента.

Над нашим життям нікому не можна давати проводити експерименти. І якщо частина населення не розуміє, що відбувається в політиці: місцеві вибори 25 жовтня будуть мати величезне значення. Ці вибори будуть по суті великим референдумом. Це буде оцінка політики діючого Президента за 1,5 роки. Громади можуть стати єдиною противагою для тих стратегій, які є недопустимими для країни і людей. Треба не просто йти голосувати, треба обирати тих, хто абсолютно точно захищає національні інтереси України.

Будьте дуже обережними, але прийдіть на вибори. Тому що у вас є шанс змінювати те, що вам не подобається. Наприклад, у Запоріжжі прийнято рішення, що на території певного району Запорізької області буде заборонено гральний бізнес. Сьогодні ради по всій країні починають приймати такі рішення. Тобто ради мають владу. Ваші вибори мають значення. Тому в масках, в рукавичках, в окулярах йдіть на вибори".

Тимошенко про українську медицину, ринок землі, проект бюджету та місцеві вибори

Новини по темі