Обирай пісні. Визначай переможця

Штрафом автовикрадач не відбудеться - Володимир Зеленський підписав новий закон

23.09.2020 р., 13:00

Володимир Зеленський підписав закон, яким посилюється відповідальність за викрадення автомобіля, повідомляється на сайті Офісу президента України. Віднині зловмисники штрафом не обійдуться. Про нововведення та зміни в законодавстві стосовно автовикрадачів в ефірі Українського радіо розказав експерт громадської організації LEAD office, Тарас Гук.

Тепер автокрадію загрожує обмеження або позбавлення волі від 3 до 5 років. У тому випадку, коли зловмисник ще й втрутився за допомогою електронних пристроїв у сигналізацію автівки, покарання становитиме від 5 до 8 років із конфіскацією майна, або без неї.

А от якщо злочин скоїла група людей або було насильство чи його погроза, тоді зловмисникам загрожує до 12 років за ґратами. Це загрожує і за викрадення машини, вартість якої у 250 разів більше неоподаткованих мінімумів.

"На жаль, цей закон не захистить власників автівок від крадіжок. Навпаки, досвід попередніх законодавчих змін показує, що просто посилення відповідальності будь-якого з видів злочинів чи адміністративних правопорушень не має обов’язковим наслідком те, що вони зменшаться у кількості. Тому говорити про те, що прибрати штрафи і збільшити покарання задля зменшення крадіжок - дуже наївно або непрофесійно. 

Для того щоб убезпечити себе, на мою думку, варто зробити страхування на випадок викрадення. У такому випадку ви точно будете впевненими - щоб не сталося, вартість автівки вам буде відшкодована страховою. Хоча і тут є певні недоліки. Наприклад, в Україні такий вид страхування є лише для власників нових транспортних засобів куплених у кредит. Для інших власників - це додаткові витрати, які вони не хочуть нести. А статистика у нас невтішна - майже 8 тисяч викрадень втівок на рік" - розовів Українському радіо експерт експерт громадської організації LEAD office, Тарас Гук.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Фото: Галицький кореспондент

Штрафом автовикрадач не відбудеться - Володимир Зеленський підписав новий закон

Новини по темі