Мобільний додаток

Хвороба прогресує, водночас ми цілком готові боротися з вірусом – Василь Володін про епідеміологічну ситуацію в Київській області

22.09.2020 р., 15:00

Про матеріальне забезпечення лікарень, зарплати медиків та про те, чи витримає епідемічне навантаження медична сфера в ефірі Українського радіо розповідає голова Київської облдержадміністрації Василь Володін.

Програма:

Про епідеміологічну ситуацію у регіоні

Захворюваність в Київській області зростає. 112 закладів освіти переведені на дистанційне навчання. На питання, наскільки влада контролює процес і може протистояти коронавірусній інфекції Василь Володін зазначає: "Епідеміологічна ситуація з коронавірусом погіршується. На сьогодні ми маємо антирекорд по нових хворих на ковід – 140 осіб. Такої кількості в нас ще не було. Всього в Київській області лабораторно підтверджених хворих на коронавірус понад 8 тисяч осіб. Хвороба прогресує, водночас ми цілком готові боротися з вірусом. Визначено дві хвилі лікарень, які готові приймати пацієнтів. Лікарні першої хвилі мають 825 ліжок, лікарні другої хвилі ще 95 додаткових ліжок. Крім того, ми забезпечили централізованим киснем відповідні ліжка. Із 8 тисяч хворих на стаціонарному лікуванні перебувало трішки більше тисячі осіб. Наразі лікарні першої хвилі зайняті майже на 52%, тобто зараз трохи більше 400 людей знаходяться на стаціонарному лікуванні. Це є критичний показник, тому починають свою роботу лікарні другої хвилі. Зараз у лікарнях є понад 200 апаратів ШВЛ. Жодного дефіциту з апаратами в області немає. Стримування поширення вірусу залежить в першу чергу від самої громади. Ми повністю зосереджені на інформаційній кампанії. Я особисто постійно проводжу брифінги, де закликаю громадян подумати про своє власне здоров’я. Десять днів тому ми прийняли рішення про заборону концертів. Адже масове скупчення людей на концертах та інших масових заходах не дає можливості проконтролювати дотримання маскового режиму. Щоденно в області робиться 1600 тестів на ковід. Було закуплено додаткові ПЛР-системи, завдяки чому ми постійно збільшуємо кількість тестувань".

Про матеріальне забезпечення станцій швидкої допомоги

Багато жителів Київської  області скаржаться на відсутність елементарних засобів в каретах швидкої допомоги, як то вата чи бинт. Крім того, є серйозна проблема із транспортними засобами, вік яких подеколи сягає 20 років. "В цілому медична система в Україні недофінансовувалася дуже багато років. Тому вирішити питання заміни транспорту на сучасні реанімобілі за два місяці неможливо. Разом з тим МОЗ в цьому році купуватиме нові швидкі допомоги. Новий реанімобіль коштує більше мільйона гривень.  Апарат ШВЛ коштує в межах 1 мільйона гривень. Апарати ШВЛ потрібні не лише ковідним пацієнтам. Вони застосовуються в реанімації і в цілому потрібні лікарні. З обласного бюджету було закуплено 22 апарати ШВЛ і передано до лікарень, які не були забезпечені цими апаратами. Вартість реанімобілю залежить від його комплектації і може сягати більше 2 млн гривень. Крім того, в рамках програми "Великого будівництва" в області проводиться будівництво 13 нових приймальних відділень, які будуть повністю обладнані всім необхідним. У цьому році усі лікарні, які є в Київській області будуть забезпечені апарати КТ",  коментує ситуацію чиновник.

Про зарплати медиків

На питання, чи отримали обіцяні доплати лікарі, які працюють з ковідними пацієнтами Василь Володін зазначає:  "За період до початку впровадження медичної реформи, який почався 1 квітня 2020 року, ми отримали відповідну субвенцію з держбюджету. Відтак усі медики отримали все до копійки. З 1 квітня лікарні працюють за прямими договорами з Національною службою здоров’я. Всі договори з лікарнями, які приймають хворих на коронавірус є укладеними і відповідно фінансування все здійснюється. У цьому році ми змінювали бюджет двічі. Вперше додатково виділялися кошти на апарати ШВЛ, монітори пацієнта та ліки. Вдруге у червні ми мали два напрямки, які слід було профінансувати. По-перше, ми мали підтримати обласні лікарні, яким ніхто не допоможе, крім обласного бюджету. Це зокрема і заробітні плати медикам, які працюють в обласних лікарнях. По-друге, ми спрямували ці кошти для закупівлі необхідного обладнання для лікарень, оскільки НСЗУ має певні вимоги щодо обладнання в лікарнях, які хочуть укласти договори на додаткові пакети".

Фото Василь Володін Zik

Хвороба прогресує, водночас ми цілком готові боротися з вірусом – Василь Володін про епідеміологічну ситуацію в Київській області

Новини по темі