Мобільний додаток

"Терміновий Кабмін": хто з медиків і скільки доплат отримає?

7.09.2020 р., 20:45

Наприкінці вересня медичні працівники мають отримати доплати: кошти на підвищення зарплат медичним працівникам уряд виділив ще у липні, а сьогодні, 7 вересня, Кабмін затвердив механізм таких виплат. Про це під час брифінгу заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Чому рішення про підвищення оплати медикам ухвалили у липні, але самі доплати вони отримають аж у вересні та чи всі медичні працівники їх отримають Українському радіо розповів голова правління громадської організації "Платформа здоров’я" Тимофій Бадіков.

"Є закон про фінансові державні гарантії, який передбачає, що всі кошти, які є в сфері державних гарантій, розділяються через службу національного здоров’я. З 1 квітня цього року всі місцеві субвенції, які були, закінчилися і всі заклади мали стати комунальними некомерційними підприємствами, укласти договір з Національною службою здоров’я і подавати кожного місяця звіт. Так вони б отримувати кошти за фактично надані послуги", – розповів Тимофій Бадіков. 

Але, за словами експерта, не всі лікарні в країні встигли стати такими підприємствами, а тим, хто працює в інфекційній лікарні, виявилось недостатньо коштів, закладених в медичні пакети: "Ми бачимо, що механізм доплати був прийнятий Кабміном по сovid: для лікарень, які лікують пацієнтів з ковідною хворобою, передбачався зовсім інший механізм, не той, що закладений програмою медичних гарантій. Не гроші ходять за пацієнтом, а лікарні мають ходити за грошима". 

"Зараз цей механізм складний, тому що він йде паралельно із законодавством. Проблема в тому, що концептуально реформа охорони здоров’я була запроваджена так, що конкретна лікарня отримувала гроші за перелік конкретно наданих послуг, залежно від їх складності. Лікарні отримували не однакові кошти. Проте, на жаль, з квітня Національна служба здоров’я не змогла це запустити", – констатував голова правління “Платформи здоров’я”. 

З вересня, як він зауважив, нацслужба не зможе змінити систему в цілому, тому що вона незбалансована, тому й потрібні додаткові рішення Кабміну, відповідно до яких можна буде укласти додатковий договір із закладом охорони здоров’я і на його основі перерахувати закладу кошти. 

"Тому, як на мене, важливо, аби лікарське товариство тримало цей момент на контролі, тому що велике питання яким чином ці кошти розподіляться вже в самій лікарні", – наголосив Бадіков.

Експерт підсумував, що єдиний шлях для лікарів – до лікарського самоврядування, аби була профспілка, яка дійсно захищає права медиків: "Є, наприклад, факти, коли велика лікарня в Борисполі за технічних помилок системи охорони здоров’я недоотримала на початку року мільйон гривень. Тому, якщо будуть якісь технічні проблеми укладання з лікарнями договору від Національної служби здоров'я, не всі лікарні зможуть отримати кошти".

Фото: pixabay 

"Терміновий Кабмін": хто з медиків і скільки доплат отримає?

Новини по темі