Мобільний додаток

Місяць заборони іноземцям на в’їзд до України: журналісти пов’язують із паломництвом хасидів, уряд заперечує

2.09.2020 р., 07:18

Закриття кордонів відбулось не через те, щоб розірвати ланцюжки постачання коронавірусу в Україну, а щоб зупинити масовий приїзд хасидів. Про це, посилаючись на власні джерела, розповів в інтерв’ю Українському радіо редактор “Європейської Правди” Сергій Сидоренко. Українська влада зв’язок свого рішення з приїздом хасидів категорично заперечує.

"Паломництво хасидів дійсно може вплинути на епідеміологічне становище. Але, обмеживши його, ми заодно і обмежили в’їзд інших іноземців. І я особисто вважаю це рішення хибним, бо ми обмежили не тільки вільне пересування людей, ми обмежили бізнес-контакти, і приїзд туристів", – говорить журналіст "Європейської Правди" Сергій Сидоренко.

Нагадаємо, через ріст захворюваності на коронавірус, уряд заборонив в’їзд до України іноземним громадянам рівно на місяць. Заборона набула чинності вночі 28-го серпня. Вона не стосується певних категорій громадян – тих, хто має право на постійне або тимчасове проживання в Україні, навчається чи служить в збройних силах України, родичів першої лінії громадян України, є технічними спеціалістами, які прибувають в Україну на запрошення представників українських підприємств, прибувають в країну з метою навчання, лікування, є членами офіційних делегацій іноземних держав, співробітниками міжнародних організацій, або перебувають для участі у спортивних змаганнях. А також дипломатів і членів їхніх родин, водіїв вантажного транспорту, інструкторів країн-членів НАТО, культурних діячів, які прибули на офіційне запрошення, а також тих, хто буде прямувати через територію України транзитом.

Голова українського МЗС Дмитро Кулеба категорично заперечив інформацію, що рішення уряду пов’язане із із наближенням свята Рош ха-Шана і побоювань через масове паломництво хасидів. "Ми не ухвалюємо рішень за дискримінаційними критеріями, а ухвалюємо такі рішення, які допомагають захистити здоров’я громадян", – заявив він.

"Рош ха-Шана був визнаний святом на національному рівні, і це показник того, з якою повагою ми ставимося до ключових свят громад, які проживають в Україні, або які важливі для іноземців, що відвідують Україну", – додав Кулеба.

"У мене достатньо джерел, що були долучені до ухвалення цього рішення, – говорить журналіст-міжнародник Сергій Сидоренко, –
от, наприклад, прем’єр навів приклад Угорщини – єдиної країни, яка повторно вирішила закрити кордони. Так от, Угорщина, з країн ЄС, є найбільш чистою. Не пам’ятаю точні цифри, але там було в 15-ть разів менша кількість заражених. І вона вирішила ізолюватися від імпорту корона вірусу. Україна може хіба що експортувати коронавірус. І аналіз випадків захворювань це підтверджує".

До того ж, каже Сидоренко, Державна Прикордонна Служба не може гарантувати, що якийсь хасид, що прибув до Умані, не має ще якогось паспорту, бо в Ізраїлі дозволено подвійне громадянство: "І при в’їзді в Україну, він надасть паспорт громадянина Німеччини , а не в’їде як громадянин Ізраїлю. І саме тому вирішили обмежити в’їзд рівно на один місяць, до завершення цього паломництва, усім іноземцям", – вважає він.

Читайте також – Рош Га-Шана в Умані: що думають про приїзд паломників організатори заходу?

Редактор "Європейської Правди" говорить, що, за оцінками Ізраїлю, до України на зараз, вже потрапило 2-3 тисячі паломників. "Більшість із них, станом на зараз, поки що затримана. Дуже складно обійти цю заборону, але, по прогнозам могло прибути близько 40 тисяч паломників, і це дійсно була б велика загроза. І до їх основного свята, заради якого вони їдуть в Україну, ще лишилось три тижні, і думаю ця цифра може збільшитись", – думає він.

Головний рабин України і Києва Моше Реувен Асман в коментарі РБК Україна розповів, що на святкування Рош га-Шана може зібратися близько двох-трьох тисяч хасидів. "Це невелика кількість у порівнянні з тією, яка зазвичай буває. У будь-якому випадку ці люди повинні пройти інструктаж, ми повинні постаратися допомогти, щоб вони дотримувалися всіх приписів щодо масок та іншого", – сказав він.

Асман додав, що для нього була несподіваною інформація про рішення української влади закрити в'їзд для іноземців стало для нього несподіванкою. "За день до цього я з групою рабинів України був на прийомі у президента, і про це взагалі не говорилося”.

При цьому він вважає, що держава має право вирішувати, і Міністерство охорони здоров'я несе відповідальність за боротьбу з коронавірусом. "А я зі свого боку дуже строго ставлюся до цього. Я особисто приймаю будь-яке рішення держави", – сказав головний рабин України.

Нагадаємо, мер Умані Олександр Цебрій минулого місяця ночував під Офісом президента через ситуацію зі святкуванням Рош Га-Шана. "Ми не говоримо про паломників-хасидів, ми говоримо про іноземців, туристів, які приїдуть із зони з суворим карантином. Вони, ймовірно, можуть наразити на небезпеку уманчан і українців загалом. Тому цього року, я думаю, традиційне святкування Рош га-Шана є неможливим", – говорив він тоді в інтерв’ю Українському радіо

Хасиди в аеропорту Києва, фото - 112 Україна

Місяць заборони іноземцям на в’їзд до України: журналісти пов’язують із паломництвом хасидів, уряд заперечує

Новини по темі