Обирай пісні. Визначай переможця

"Спроба "поміряти температуру" суспільства на подразники"– експерт про заяви Вітольда Фокіна

31.08.2020 р., 21:27

Заступник голови української делегації в ТКГ Вітольд Фокін вважає, що для припинення війни на сході треба провести загальну амністію та надати "особливий статус" для всього Донбасу, а не тільки для його окупованої частини. Крім того, Фокін вважає, що на території Донецької та Луганської областей необхідно організувати місцеві вибори. Заяви заступника голови української делегації в Тристоронній контакній групі в ефірі Українського радіо прокоментував співголова громадської ініціативи "Права справа" Дмитро Снєгирьов.

На інтерв’ю Вітольда Фокіна відреагували представники української влади. Зокрема, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що вважає, що заява заступника голови української делегації в ТКГ "є провокативною і не відповідає національним інтересам".

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, зі свого боку, заявив: "Повна амністія": є військовим злочином, який у жодній державі світу не підлягає амністії. Це реалії, з якими стикався світ уже багато років, і я думаю, що Україна тут навряд чи може йти своїм окремим шляхом".

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що окремі коментарі щодо амністії та "особливого статусу" Донбасу, що прозвучали в інтерв’ю заступника керівника української делегації в Тристоронній контактній групі Вітольда Фокіна, не зображують офіційної позиції України.

Співголова громадської ініціативи "Права справа" Дмитро Снєгирьов вважає, що Вітольд Фокін наразі не є приватною особою, тому його заяви мають офіційний характер. "Тому, спроби показати ці наміри, як наміри приватної особи, не мають під собою ніякого підґрунтя", – зазначає він.

Експерт називає ці заяви "спробами "поміряти температуру" суспільства на певні подразники: "Кинути "камінчик", і подивитись, які "хвилі підуть"…Мене як луганчанина, дуже вразила думка Фокіна щодо надання особливого статусу усім територіям Донецької й Луганської областей, яка дуже збігається з висловлюваннями "ватажків" так званих "ЛНДР", які неодноразово заявляли, що території так званих "республік", це не ті що є на сьогодні, а це – територія Луганської та Донецької областей", – зазначає експерт.

У Мінських домовленостях, розповідає Снєгирьов є певна схожість із заявами заступника голови делегації: "Але, там немає жодної згадки, що ці області мають особливий статус, там мова йшла виключно про окуповані території".

До попередньої влади, зазначає експерт, є рад запитань взагалі щодо підписання перших і других Мінських угод: "Наразі, Мінські домовленості не є міжнародним договором, вони не ратифіковані Верховною Радою, і згідно З європейськими Конвенціями, договори, підписані під тиском, а вони були підписані саме під тиском прямою військової агресії Російської Федерації, не є дійсними. Фокін заявив, що він готовий їхати на окуповані території, за умови надання гарантій безпеки, і розмовляти з представниками місцевих еліт. Але, мені не зрозуміло хто це", – додає Снєгирьов.

Зараз експерт не відкидає сценарію щодо можливого виключення Вітольда Фокіна зі складу делегації ТКГ: "Його (Фокіна – ред.) заява була досить резонансна, і була – досить жорстка реакція українських політиків і громадськості. Тому фракції "Слуга народу” прийдеться рахуватись з громадською думкою".

Дмитро Снєгирьов вважає, що висловлюваннями Вітольда Фокіна мають зайнятися в СБУ.

фото - УНІАН

"Спроба "поміряти температуру" суспільства на подразники"– експерт про заяви Вітольда Фокіна

Новини по темі