Обирай пісні. Визначай переможця

Юлія Тимошенко про відкриття ринку землі: Це удар по продовольчій безпеці та селах, які будуть зникати

31.07.2020 р., 15:05

1 липня 2021 року в Україні вступає в силу закон про відкриття ринку землі, який підтримали 259 народних депутатів. Проте 48 народних обранців, на чолі з Юлією Тимошенко та Сергієм Власенком, в травні подали скаргу на закон до Конституційного суду України. Що не так із ринком землі в Україні та чи встигне КСУ розглянути звернення депутатів до того, як закон набуде чинності? Про все це Українському радіо розповіла лідерка партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

Програма:
Ведучі:
    • Володимир Лукін

"Люди мусять знати, про що реально цей закон: він про продаж сільськогосподарської землі і великим обманом було те, що іноземці не зможуть цю землю мати у власності. Цим законом прямо передбачено, що іноземні банки можуть володіти українською сільськогосподарською землею. І тут можна зробити висновок, що жоден наш фермер, жоден середній сільгоспвиробник не зможе в покупці землі з ресурсами великих іноземних банків. Це означає, що якщо ми не зупинимо закон про продаж сільськогосподарської землі в тій редакції, яка прийнята, ми по суті будемо втрачати у власності українських виробників і селян сільськогосподарську землю", – розповіла Юлія Тимошенко. 

За словами лідерки "Батьківщини", це прямо може вдарити по продовольчій безпеці нашої країни та по селах, які будуть зникати: "Нам не буде належати врожай з цієї землі, ми не будемо на своїй території переробляти аграрну сировину і прибуток, який народжує українська земля, вже не буде належати українцям. А тим часом ООН оголосила одним з найбільших викликів в світі сьогодні голод". 

"Те, що ми зараз маємо якісні продукти харчування, в тому числі на базарах, у фермерських торгових точках, якщо все буде працювати, за п’ять років може не бути. Адже ми даємо скупити сільськогосподарську землю не українцями і не в інтересах України", – наголосила політик. 

Тимошенко зауважила, що депутати її політичної сили звернутися и до Конституційного Суду, тому що цей закон прийнято виключно під тиском президента України Володимира Зеленського та світових фінансових корпорацій: "Наше подання поєднане з вимогою негайного розгляду, тому що цей закон вступає в силу в липні наступного року".

"Такого ринку, як прийнятий в Україні, ніде в цивілізованому світі не існує. Завжди існують національні агенції, державні компанії, які спочатку купують, а потвм надають пріоритетне право на цю землю своїм фермерським господарствам, створюючи мільйони робочих місць.  По-друге, враховуючи ситуацію з голодом в світі, держави, які мають сільськогосподарські землі, скуповують землі назад в державу. Наприклад, в США на сьогодні вже 50 % сільськогосподарської землі знаходиться в державній та комунальній власності. А у нас після того, як вони все понаприймали, взагалі нічого не залишиться", – наголосила Юлія Тимошенко. 

Наостанок лідерка "Батьківщини" звернула увагу, що більше 70 % українців проти продажу сільськогосподарської землі і більше 80 % - проти того, щоб продавати землю іноземцям. 

ФОТО: pixabay

Юлія Тимошенко про відкриття ринку землі: Це удар по продовольчій безпеці та селах, які будуть зникати

Новини по темі