Обирай пісні. Визначай переможця

Парламент сьогодні обслуговує рішення які приймає президент – Юлія Тимошенко

31.07.2020 р., 11:30

21 липня виповнився рік з дня обрання Верховної Ради 9-го скликання. Як оцінює перший рік роботи нового парламенту Українське радіо запитало в лідерки партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко.

Програма:
Ведучі:
    • Володимир Лукін

"Сьогодні не можна розглядати окремо діяльність парламенту, уряду й президента. Так склався вибір людей, що у президента України сьогодні абсолютна, безроздільна і потужна влада. Вперше в історії України президент має свою більшість в парламенті, він сформулював всі силові структури та свій уряд. Якщо класично ми говоримо, що в Україні парламентсько-президентська форма правління, то сьогодні треба визнати, що де-факто в нас жорстка президентська форма правління. Всі рішення, які приймаються в парламенті, уряді спочатку приймаються президентом України", – розповіла Юлія Тимошенко. 

За словами лідерки "Батьківщини" сьогодні Верховна Рада не є парламентом, тому що порядок денний складається поза її стінами: "Кожного понеділка сесійного тижня збирається погоджувальна рада і нібито лідери фракцій мають складати порядок денний. Але нам пред’являють вже готовий порядок денний, на який ми не можемо вплинути. По суті парламент сьогодні обслуговує рішення, які приймає президент. Це відбувається з порушенням регламенту, з продавленням питань, які їм потрібні. Порядок денний складається під контролем радників президента, які навколо нього зібралися. Це, звісно, відбивається на роботі парламенту. Я з повагою ставлюся до пана Разумкова, він як може, опирається".

"Оцінку роботи парламенту мають давати не депутати, а прості громадяни. Політики собі оцінки завжди завищували, тому я б посилалась на опитування компанії Рейтинг. Коли президент починав працювати, довіра до нього була просто неймовірна: можливо, вперше за часи незалежності 80 % людей жили надією, вірою і відчуттям, що все зміниться. Це треба було конвертувати в колосальні перетворення. Але сьогодні майже 70 % людей вважають, що країна рухається в неправильному напрямку. Це по суті той же показник, яким Порошенко був прибраний з посади на президентських виборах. І всього 19 % вважають, що справи рухаються в правильному напрямку", – підсумувала Юлія Тимошенко. 

ФОТО: www.facebook.com/YuliaTymoshenko

Парламент сьогодні обслуговує рішення які приймає президент – Юлія Тимошенко

Новини по темі