Мобільний додаток

Виборчий кодекс, новий голова Нацбанку та місцеві вибори: що цього тижня розглядає парламент?

14.07.2020 р., 10:19

Вчора, 13 липня, президент України Володимир Зеленський відкликав постанови про зарплати чиновників та призначення місцевих виборів в цьому році. Також була знята постанова про призначення екс очільника державного космічного агентства Олега Уруського на посаду віце прем'єр-міністра, міністра з питань оборонного комплексу. Разом з тим парламент готується до розгляду проєкту Виборчого кодексу й відкритим залишається питання призначення нового керівника Національного банку України. Детальніше про всі ці питання Українському радіо розповіді народний депутат України від партії "Слуга народу" Віталій Безгін та народна депутатка, членкиня франції "Європейська солідарність" Ірина Фріз.

"Рішення щодо відкликання постанов про зарплату топ-чиновників та місцеві вибори є абсолютно правильними. Перше, яке розморожує зарплати топ-чиновникам, напевно зараз є не на часі, коли країна є в кризі. Я є прихильником того, щоб топ-чиновники отримували достатньо високі зарплати, конкурентні з точки зору середовища, оскільки це мінімізує зловживання корупцією. Але зараз ми перебуваємо у фінансовій кризі, економіка у важкому стані після карантину. Тому сказати, що зараз ми маємо розблокувати зарплати для топ-чиновників є некоректно по відношенню до українського суспільства", – заявив Віталій Безгін

Що стосується постанови про чергові місцеі вибори, то, за словами нардепа від "Слуги народу", він вважає це технічною помилкою з точки зору формування черговості розгляду актів в даній сфері: "Постанову зняли, тому що коли комітет розглядав дану постанову, він спирався на те, що спочатку в нас буде територіальна основа, буде голосуватися виборчий кодекс і тільки після цього будуть оголошуватися вибори. Тим не менш, постанова про вибори потрапила в порядок денний раніше. Очевидно, було правильне рішення, що її треба було відкликати". 

"Вчора було проголосоване рішення про фінансування місцевих виборів за рахунок державного бюджету, тому з фінансуванням проблем немає. Що стосується проєкту бюлетеню, то він закладений безпосередньо через правки в проєкт Виборчого кодексу. Де-факто там є два проєкти і ще питання, який з них буде обраний в сесійній залі", – розповів Безгін. 

Його колега, народна депутатка, членкиня франції "Європейська солідарність" Ірина Фріз в свою чергу зауважила, що підтримка Виборчого кодексу загалом її фракцією буде залежати від того, в якому вигляді він надійде на обговорення до параменту: "Там є тривожні правки, які можуть зруйнувати справедливість виборчої системи. Я не впевнена, що в  тому вигляді, в якому він є зараз, його варто ухвалювати". 

Також, як відомо, вчора відбулось засідання фракції партії "Слуга народу", на якому був присутній й президент Володимир Зеленський.

"Президент приїжджав поговорити з приводу кадрових питань, дізнатися позицію фракції, а загалом ⅔ засідання фракції тривала дискусія щодо найбільш суперечливих норм у Виборчому кодексі", – розповів Віталій Безгін.

Народний депутат наголосив, що фракції не обговорювала питання визначення кандидатур на посаду нового очільника НБУ: "Думаю, що з цього приводу фракція буде збиратися ще раз. На середу жодна кандидатура до залу ВРУ не буде виноситися". 

Фракція "Європейська солідарність", за словами Ірини Фріз,  не буде голосувати за жодну кандидатуру на посаду голови НБУ: "Ми були категорично проти відставки і способу, в який вона відбулася, Якова Смолія. Це був політичний тиск, моральний тиск на нього продовжується й зараз. Це є неприпустимим сигналом для наших міжнародних партнерів, зокрема щодо незалежності інституту Нацбанку. Тому ми не будемо підтримувати жодне кадрове призначення".

ФОТО: 5 канал

Виборчий кодекс, новий голова Нацбанку та місцеві вибори: що цього тижня розглядає парламент?

Новини по темі