Обирай пісні. Визначай переможця

Карантин і планова вакцинація. Коментує імунолог Олег Назар

8.07.2020 р., 12:21

Завідувачка відділу інфекційних хвороб Львівського обласного Центру здоров’я Олена Левицька в коментарі виданню "Твоє Місто ТВ" сказала, що якщо не робити планових щеплень зараз, то після коронавірусу може бути спалах інших інфекційних хвороб. Разом з тим, під час пандемії COVID-19 багато дорослих із осторогою ставляться до вакцинації, особливо імунізації дітей. Гість Українського радіо лікар-імунолог та алерголог Олег Назар переконаний, що хвилюватись не варто, адже щеплення мають імуностимулюючу дію, про це він розповів в інтерв’ю.

У період епідемій вакцинації не проводиться, але це стосується "керованих епідемій", як, наприклад, грип, де епідемія триває 2-3 місяці, говорить лікар-імунолог Олег Назар: "Зараз ми не знаємо, скільки триватиме ця епідемія. Тому питання таке: графік вакцинації ніхто ж не скасовував. А будь-яке щеплення, яке проводиться має імуностимулюючу дію і може бути захистом від інших інфекцій. Якщо люди будуть дотримуватися всіх норм дистанції, батьки з дітьми, які приходять до поліклінік, не сидітимуть один біля одного, то це більш-менш безпечно. Інше питання, якщо дитина хвора, має температуру, прояви ГРВІ , то вакцинація проводиться не раніше, ніж за місяць".

Також лікар прокоментував побоювання, що в Україні може бути спалах кору і правця, бо під час карантину рівень вакцинації упав на 20%. "Є поняття колективний імунітет. Для чого ми проводимо вакцинацію, щоб людина не захворіла, і щоб у суспільстві захворювання поширювалося менше. Якщо не проводимо щеплення, то відбувається спалах захворювання. Кір вважається нейроінфекцією, тобто, вважає нервову систему. Так само правець і краснуха. І вакцина від них не  є така безпечна. Дитину чи дорослого має оглянути лікар-невролог, якщо є побоювання. Друге питання, скільки тримається імунітет після вакцинування проти кору. Десь приблизно 15-16 років. Ми вже бачили спалах серед осіб віком 28-32 роки. Вони були щеплені, але активність імунної системи зменшилась. Тому було прийнято рішення провести додаткову вакцинацію. Якщо ми боїмося спалаху кору, вибираємо певну кількість населення, проводимо аналіз на антитіла. Якщо рівень антитіл підвищений або в межах норми, значить додаткової вакцинації ми не потребуємо. Якщо антитіла зменшені або відсутні, то порушується питання про додаткову вакцинацію".

Як повідомляє BBC, іспанські вчені заявили, що лише у 5% іспанців є антитіла до коронавірусу. "Імунітет проти будь-якої вірусної інфекції, – каже Олег Назар, – нетривалий. Але, питання в тому, що ця епідемія йде, а ми й досі не знаємо, яка кількість тіл захищає людину від інфекції. Треба взяти особу, яка перехворіла, з’ясувати, який рівень антитіл, скільки він тримається, період існування – до 2-х місяців. Але є клітини пам’яті. Коли організм знову зустрічаються з вірусом, вони активують синтез антитіл. Потрібен час, щоб провести дослідження. Мені немає чого коментувати, бо ще пройшло дуже мало часу з початку епідемії".

Нагадаємо, 2 тижні тому головний санітарний лікар Віктор Ляшко закликав українців планово робити щеплення від різних видів "вакцинокерованих" інфекцій: "Не можна допустити спалахів таких інфекцій, особливо під час епідемії коронавірусу" – сказав він.

За даними ВООЗ, у світі відбувається розробка 141-ї вакцини проти COVID-19.

фото - Reuters 

Карантин і планова вакцинація. Коментує імунолог Олег Назар

Новини по темі