Мобільний додаток

Президенту потрібен керований уряд – Дмитро Васильєв про непідтримку Програми діяльності

18.06.2020 р., 17:00

Політичний експерт Дмитро Васильєв в ефірі Українського радіо пояснює, чому на його думку Денис Шмигаль найкращий прем’єр на сьогодні та яким чином Програма діяльності уряду може стати у пригоді наступникам.

Програма:
Ведучі:

Народні депутати провалили голосування за оновлену Програму діяльності Кабінету міністрів. Документ підтримали лише 207 народних депутатів з необхідних 226. Фракція "Голос", "Батьківщина" та "ОПЗЖ" не голосували. Парламентарі ЄС заявили, що зібрали 80 підписів за відставку Кабміну. Надзвичайно промовистим було голосування правлячої більшості. Програму уряду підтримало тільки 176 членів фракції "Слуга народу" з 214 формально присутніх. Уся ж фракція нараховує 248  депутатів.

Друга поспіль провалена програма діяльності уряду – це серйозний сигнал тривоги: "По-перше це тривога для президента України. По-друге це тривога для монобільшості, яка по суті є коаліцією різних гравців впливів, що включені у фракцію "Слуга народу". Там є інтереси різних гравців, яких не задовольняє цей уряд, але цей уряд є ситуативно технічним і найкращим урядом у цей момент, як для президента так і для країни. Сьогодні немає жодної адекватної політичної кандидатури, яка би погодилася бути прем’єр-міністром  важкі часи, економічний спад, коронакриза і абсолютна невизначеність майбутнього. З точки зору технічного забезпечення діяльності уряду, такий прем’єр як Шмигаль, який не має політичних амбіцій  є просто ідеальною кандидатурою на даний момент, для того, щоб нормально функціонувати, виконувати бюджет наскільки це можливо до місцевих виборів 25 жовтня. А після виборів, коли потрібно буде визначатися із політичними рішеннями,  партія "Слуга народу" і президент будуть дивитися, наскільки вони були успішними  для чинної влади. Тоді найкращим варіантом для перекладання відповідальності стане уряд і прем’єр-міністр зокрема. Ситуативний технічний уряд пропрацює до листопада. А в листопаді я очікую, що буде новий, але технічний не ситуативний уряд. Президенту потрібна людина, яка немає політичних амбіцій. Це буде уряд технократів, фахівців, які зможуть тримати і економічну і політичну ситуацію під контролем", – зазначає Дмитро Васильєв.

Відтак складається враження, що вдруге провалене голосування не стосується змісту Програми діяльності уряду. Адже у випадку її ухвалення уряд отримає річний імунітет і восени його не вдасться відправити у відставку. "Президенту потрібна керованість цього уряду. Який можна або потрібно було звільнити будь-якої миті. Тому ситуативний технічний уряд дуже підходить як президенту, так і різним політичним гравцям. Ротація уряду буде відбуватися постійно. Зміна міністрів може бути частиною політичним домовленостей і козирів, щоб дожити до місцевих виборів. А після  25 жовтня у листопаді вже можлива глобальна ротація", – прогнозує експерт.

На питання, як діятиме уряд в умовах відхилення Програми діяльності Дмитро Васильєв зазначає: "Це буде ситуативне виконання цього плану. Це буде більше реагування на ситуацію, ніж формування якогось порядку денного, який би відповідав на ключові виклики російської агресії, пандемії коронавірусу, економічної кризи. Дана програма діяльності уряду непогана. Її можна виконувати і фактично це та програма, яка може бути базовою для наступного уряду".

На фото: Дмитро Васильєв, Радіо Свобода

Президенту потрібен керований уряд – Дмитро Васильєв про непідтримку Програми діяльності

Новини по темі