Мобільний додаток

Нардепи розповіли, про що парламент буде запитувати Авакова на годині запитань до Уряду

5.06.2020 р., 10:58

Вчора, 4 червня, народні депутати України відправили Програму дій Уряду на доопрацювання. Сьогоднішній день парламенту теж буде присвячений Кабінету Міністрів: на порядку денному традиційна година запитань до Уряду та звіт міністра внутрішніх справ. Чим не влаштовувала Програма КМУ народних обранців та які питання вони планують поставити міністрам сьогодні Українському радіо розповіли народний депутат від фракції "Батьківщина" Вадим Івченко та заступниця голови фракції партії "Слуга народу" Галина Янченко.

"В Програмі дій Уряду немає жодної конкретики, дій, направлених на захист людей, лише одні гасла. Це не програма, а реферат "на двієчку", найгірший документ, який я бачив за останні сім років, перебуваючи на посаді народного депутата", – розповів Вадим Івченко

За словами народного депутата від партії "Батьківщина",  практично всі комітети Верховної Ради одноголосно підтримали те, що цю програму не можна приймати: "Уряд має виправитися і прийти до ВРУ з новою програмою".

"Якщо взяти програму уряду Шмигаля, наприклад, розділ "Аграрний сектор", то там є три пункти. Ціла галузь має лише три пункти, один з яких, це "розвиток фермерства шляхом дотацій". Тобто ми взагалі не розуміємо, що таке аграрний сектор, і не розуміємо взагалі, як розвивати фермерство", – зазначив Івченко. 

Також народний обранець розповів Українському радіо, які питання його фракція планує ставити сьогодні міністру внутрішніх справ Арсену Авакову, звіт якого парламент планує заслухати: "Дуже важливо, щоб Аваков розповів про Кагарлик, що спричинило те, що там відбувалося і які будуть наслідки. Як підбиралися кадри, що він буде робити з іншими районними управліннями, щоб не допустити повторення ситуації. Які наслідки для поліцейських: їх затримали чи вони під вартою. Ми маємо це розуміти, адже народні депутати отримали велику кількість звернень".

"Друге – це те, що відбулось в Броварах, коли хлопчики та дівчатка пішли стріляти просто посеред двору з вогнепальної зброї. Ми маємо розуміти, що це не повториться.  Що було зроблено, чому він не реагував на заяви деяких мешканців, які писали фактично за пару днів, що таке може трапитись. Наскільки я розумію, вони проживають в кінці цих маршрутів, знали і бачили, що може відбутися. Будуть питання і не лише від нашої фракції, бо це резонансні речі, які хвилюють все суспільство", – наголосив Вадим Івченко. 

Ці ж питання турбують і членів  фракції "Слуга народу". За словами народної депутатки Галини Янченко, про деякі аспекти розслідувань звітує поліція, але дуже важливо, щоб сказав про те, що відбувається, й міністр: "Без оперативного, ефективного та терміново розслідування таких резонансних справ люди не відчуватимуть себе в безпеці".

"Щодо збору підписів за відставку Авакова, то настрої в нашій франції абсолютно спокійні, адже це не була наша ініціатива. За моєю інформацією, "Голос" поки що бажаного не досяг і кількість підписів залишається достатньо незначною", – підсумувала Галина Янченко.

Фото: Корреспондент.net

Нардепи розповіли, про що парламент буде запитувати Авакова на годині запитань до Уряду

Новини по темі