war

Ляшко: найближчим часом розширять види тестування на коронавірус

13.05.2020 р., 22:51

В Україні запустять новий вид тестування на коронавірусну інфекцію — так званий ІФА метод — імуноферментний аналіз. Про це в ефірі Українського радіо повідомив заступник міністра охорони здоров’я , головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

"Імуноферментний аналіз значно розширить тестування в Україні, — переконаний головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, — оскільки ІФА тестування набагато доступніше на відміну від ПЛР тестування. А це означає і розширення груп, яких треба буде тестувати".

До того ж, Україна збільшить кількість приладів, на яких можна робити полімеразно ланцюгову реакцію. "Нам часто закидають, що Україна мало тестує. Звісно, ми не тестуємо, скільки як Німеччина чи США, але враховуючи наші потужності, адже, у лютому ми могли тестувати 200 — 500 зразків. Зараз ми можемо тестувати 10 тисяч зразків на добу", — говорить Віктор Ляшко.

Сьогодні, повідомляє головний державний санітарний лікар, в Україні тестують 7-8 тисяч зразків методом ПЛР. "На вихідних ми тестуємо по 5 тисяч, люди не звертаються і чкають до понеділка. І я хотів би закликати при появі симптомів телефонувати сімейному лікареві та на швидку на вихідних". 

Ляшко: найближчим часом розширять види тестування на коронавірус

Новини по темі