war

Сімейний автотуризм – це свобода дій – Валерія Мікульська про цьогорічні мандрівні тренди

7.05.2020 р., 19:00

Про цікаві туристичні місця, нові маршрути та стан доріг на популярних курортах в ефірі Українського радіо розповідають мандрівниця Валерія Мікульська, президент Закарпатської туристичної організації Федір Шандор, автомандрівник, член клубу караванерів України Олег Лунгул та експерт у галузі транспорту, колишній заступник міністра інфраструктури Олександр Кава.

Програма:

Обіцяне українцям послаблення карантинних обмежень після 11 травня нарешті дозолить відвідувати парки та музеї, а це означає, що стануть доступними повноцінні заміські подорожі. Поки що одноденні та власним транспортом, тому що готелі та пасажирські перевезення залишаються закритими.

Куди поїхати і що подивитися родині на власному авто радить Валерія Мікульська: "Для всіх активних людей і туристів загалом цей карантин став випробуванням. Зараз робитиметься ставка на зелені зони. Управління держтуризму планує розвиватиме ці напрямки. Я б радила обирати маршрути на відкритому повітрі, де найменше скупчення людей. В Україні безліч таких локацій. Це і гори, і парки, і дендропарки. Є багато місць, які варто відвідати, які зараз завдяки погоді і природі просто прекрасні. Біля Києва я би радила відвідати парк "Олександрія" у Білій Церкві. Це великий дендропарк, де є що подивитися.

На фото: дендропарк "Олександрія", http://alexandriapark.kiev.ua/

Крім того, раджу поїхати в Чернігівську і Житомирську область. Обов’язково слід відвідати Качанівку, Тростянецькі Альпи. Це відкриті локації. На Житомирщині є чудовий Поліський заповідник. Це українська тайга. Її варто побачити наочно. Це дерев’яні будиночки, в яких немає цегли. Там можна побачити бортні – бджолині вулики на деревах. Це древлянській край.

На фото: Поліський заповідник, ріка Уборть http://polesye-reserve.org.ua

У Черкаській області можна відвідати Буцький каньйон – унікальне місце зі скелями часів динозаврів. На жаль, дістатися до нього дуже складно".

Буцький заповідник, фото: 7chudes.in.ua

Якщо говорити про багатоденні подорожі, то напевно найцікавішим регіоном у цьому контексті є Закарпаття. Нещодавно там представили новий туристичний маршрут "Золоте коло Закарпаття".

Автор цього маршруту Федір Шандор  розповідає про своє дітище: "У багатьох країнах такий маршрут існує. Іноді туристи хочуть побачити визначні місця дуже швидко і всі одразу. Тому ми зробили для такого лінивого туриста своєрідний "all inclusive", щоб він швидко усе побачив. Ми розробили "Золоте коло", "Срібний трикутник" і "Бронзовий овал" для тих, хто не завжди має час на нюанси та дрібниці. Тобто це більшість туристів, які займаються лінивим туризмом. Ми включили в нього основні позиції – це Ужгород і Мукачево, і по дорозі плануємо показати, які оригінальні нюанси є між ними по колу Перечин-Свалява. Тобто 80% туристичних маршрутів ми об’єднали в одноденний автомобільний чи навіть триденний або семиденний тур. Він є і з біотермальними басейнами, і з виноградниками, із дегустаційними залами. Його можна з одного дня перетворити на цілий тиждень. Дороги на маршруті чудові, всюди є телефонний зв'язок та інтернет від 3G до 4G. Є можливість відремонтувати машину, перекусити по дорозі. На маршруті є неймовірна кількість готельчиків, хостелів, сироварень, чанів тощо".

Для прихильників караванного туризму Олег Лунгул  радить перевірені місця для відпочинку: "На сьогодні ця галузь тільки розвивається, проте є декілька кемпінгів, які вже працюють і мають інфраструктуру. Один з таких у туристичному комплексі "Буковель". Там є усе необхідне, щоб приїхати і розміститися не лише влітку чи навесні, а також у зимовий період. Є пральня, туалети, душові, а також місця для відпочинку".

Ні для кого не секрет, що головною проблемою українського автотуризму є дороги. Олександр Кава розповідає, яким є стан доріг на популярних туристичних напрямках в Україні: "Це залежить від напрямку, але цього року декі популярні маршрути для літнього туризму будуть відремонтовані. Зокрема зараз  активно проводиться ремонт траси М-30, це дорога від Запоріжжя до Бердянська, відомої усім курортної зони, до якої раніше було вкрай складно доїхати. Цього року поїздка до Бердянську буде вже значно приємнішою. Дорога відповідатиме європейським стандартам. Так само буде відремонтовано дорогу і до Очакова: це як відгалуження від траси М-14, так і дорога від Миколаєва до Очакова. Обидві дороги будуть приведені до початку сезону відпочинку в належний стан. Крім того, традиційний маршрут Київ-Одеса також активно ремонтується. При цьому найскладніші ділянки в Київській області і на півночі Черкаської області будуть відремонтовані ще до початку активного туристичного сезону".

На питання, які дороги в Україні перебувають у найгіршому стані Олександр кава відповідає: "Це дорога Н-11, маршрут із Дніпра через Кривий Ріг до Миколаєва і траса Н-14 від Кропивницького в напрямку Миколаєва. Ці два маршрути були вщент зруйновані внаслідок регулярного проїзду перевантажених фур. На них також цього року виконуватимуться ремонтні роботи. На жаль, повністю вони відремонтовані не будуть, проте ті, хто поїде цими маршрутами відчує значно кращий стан доріг. Зокрема дорога від Кропивницького до Миколаєва ремонтується під облаштування цементно-бетонним покриттям".

На фото: Буцький каньйон, ТамТур

Сімейний автотуризм – це свобода дій – Валерія Мікульська про цьогорічні мандрівні тренди

Новини по темі