Мобільний додаток

"За таке не кладуть мордою в асфальт": журналіст Кутєпов прокоментував сутичку з поліцією біля Кабміну

29.04.2020 р., 20:45

Під час зйомок акції протесту підприємців під Кабміном поліцейські застосували силу проти журналіста Богдана Кутєпова, який вів прямий ефір. Наразі поліція проводить перевірку щодо своїх співробітників. Детальніше про це в ефірі Українського радіо розповів журналіст Богдан Кутєпов.

"Там не було інших журналістів. Ми з колегою, пройшли сходами і підійшли на той пагорб, з якого здійснювали трансляції всі роки, зокрема і під час Революції Гідності. Це дуже високе місце, з якого дуже добре видно вхід і загальну картинку. То є публічне місце, територія парку. Звичайно, адміністрація парку може написати "не топтатись на газонах", але за таке не кладуть мордою в асфальт. Максимально ─ складають адміністративний протокол", ─ зазначив Богдан Кутєпов.

Журналіст прокоментував, чи аргументували представники поліції, чому він має залишити пагорб.

"Зараз у мені слідчі ДБР запитують: "А вони запитали, що Ви журналіст? Ви показали посвідчення?". Ні, вони не попросили представитись і не представились самі. Вони підійшли з боку автобуса. Не було ніяких інших журналістів. Це все зафіксовано на відео і з нижнього ракурсу, і видно, що ми знімаємо. Бо до нас просто підходить певна кількість людей, починають з нами говорити і кажуть: "Підіть звідси". Вони кажуть це все ввічливо, я нічого не маю проти. Ви бачили єдиний відеодоказ. Все інше, то була штовханина. І нічого не видно. Проте чітко видно там, де я питаю, що вони повинні мені пояснити законність підстав, на яких я маю залишити пагорб. Я не казав це на підвищених тонах. Я не кричав. І кажу, що ось стою на траві. У цей момент він хапає мене за руку і починають мене силою виводити та кричать. Я нарахував близько 5-10 патрульних. Це ТОР, так званий старий "Беркут", ─ сказав Кутєпов.

"Вони мене силою тягнути під руки і ноги. Я був не проти залишити газон, якби вони мені сказали, що зараз карантин, не можна в парках гуляти, то б я відповів, що у мене є службова необхідність. Бо таке є в постанові Кабміну про карантин. Але навіть цього не сказали. "Просто так треба". А вдруге: "Ви стоїте на газоні". І я не знаю, відколи спецпризначенці заламують і виводять за те, що стоять на газоні", ─ додав журналіст.

"Після того я продовжив стрім, після чого поліцейські знову почали до мене йти. І я сказав, що ми у прямому ефірі для того, щоб вони знали, що я при виконанні обов’язків і що йде пряма трансляція, а отже, вони порушують закон. Це не можна буде потім забрати, стерти запис або вкрасти телефон. Тому що воно вже пішло у прямий ефір і це, як правило, спрацьовує. І вони перестають порушувати закон. У даному ж випадку це на них не подіяло. І цього немає на відео, але він (представник поліції ─ ред.) взяв і хруснув камеру, як гілку", ─ повідомив Кутєпов.

Журналіст заявив, що у нього виникли труднощі з оформленням заяви про правопорушення.

"Я тільки зараз вперше пишу заяву за день. Я думав, що коли я дзвоню в 102, у мене приймають заяву, а далі вирішують, кому передавати. Але ні. Патрульна прийняла заяву, навіть взяла номер. Після цього приїхала швидка оглядати тілесні пошкодження. Вони незначні. І потім прийшли патрульні, віддали мені ці заяви. Приїхало Печерське оперативне слідче управління, знову віддали мені ці заяви через дві години сказали, що я маю приїхати в територіальний відділ управління ДБР у Печерську, де мені сказали заяву кинути у скриньку. Зрештою, тільки о 18:08 розпочався допит. Тобто зараз вперше у мене беруть заяву про те, що це сталося. До цього документально є лише, що був виклик на 102. Може бути 100 стрімів, але за документами ніхто ні на кого не нападав", ─ розповів Кутєпов.

Нагадаємо, 29 квітня під Кабінетом міністрів України розпочалась акція протесту представників малого та мікробізнесу. Мітингувальники вимагали послаблення карантинних заходів та забезпечення рівних умов для всіх підприємців.

Фото: Богдан Кутєпов/hromadske

"За таке не кладуть мордою в асфальт": журналіст Кутєпов прокоментував сутичку з поліцією біля Кабміну

Новини по темі