Мобільний додаток

В антикризовому штабі дуже мало професіоналів, – Степан Гавриш про неефективну протидію влади диверсіям

21.04.2020 р., 11:00

Про причини масових пожеж у зоні відчуження та як ефективно протидіяти диверсіям в ефірі Українського радіо розповідає перший заступник секретаря РНБО України у 2008-2011 роках Степан Гавриш.

Національна гвардія України проводить антидиверсійну операцію в Чорнобильській зоні відчуження у зв'язку з пожежами. Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Пожежі у зоні відчуження тривають із початку квітня. Правоохоронці розглядають дві версії займання – суховії та умисний підпал. За словами радника міністра внутрішніх справ Зоряна Шкіряка в МВС не виключають, що лісові пожежі були спланованою диверсією з метою дестабілізації ситуації та нагнітання істерії серед населення. "Я би не став відкидати версію умисних підпалів. Сьогодні російські спецслужби здатні на досить тонкі гібридні і високотехнологічні впливи на політику сусідніх держав. Масові підпали, які були зосереджені практично в один час на досить обмежених територіях в період, коли Україна перебувала у шоковому стані від коронавірусу,  такі події і такий тиск на суспільство мають досить складні наслідки. Ми опинилися у важкому стані. Крім того, подібні речі слід завжди накладати і на інші факти, які ми можемо оцінити, наприклад на поведінку РПЦ в Україні, яка закликала своїх вірних прийти до церкви, що ще більше посилило внутрішній конфлікт. У цей час ПЦУ, католицькі церкви досить жорстко провели цей період часу, дистанціюючи своїх вірних від масових зібрань. Українці перебувають в стані, коли держава не визначилася із стратегією протидії коронавірусу. Тому будь-які дискусії щодо послаблення чи скасування карантинних обмежень, не маючи реальної стратегії управління цією кризою, не контролюючи цю кризу недоречні. Тому до подій з підпалами слід поставитися дуже серйозно", – зазначає Степан Гавриш.

Читати більше: Чому масові підпали сухої трави набувають ознак загальнонаціонального лиха?

На питання, як ефективно протидіяти диверсіям експерт відповідає: "Потрібна професійна робота антикризового штабу. Сама по собі діяльність Національної гвардії, проведення антидиверсійних заходів  після того, як відбулися підпали не мають принципового значення. Необхідна професійна діяльність антикризового штабу, який має працювати 24 години на добу. Це й моделювання ситуацій, і оперативна робота СБУ, зовнішньої розвідки, поліції, і свідома та активна діяльність громадян. Подібні підпали побудовані за природою психологічного сприйняття таким чином, що коли вони починаються масово, велика кількість людей до цього просто приєднується і діють як приховані агенти, використовуючи внутрішні переконання. У таких умовах слід діяти швидко і жорстко. У антикризовому штабі президента дуже мало професіоналів,  які мають перевірені часом і ринком знання щодо протидії побідним речам. У цей же час увесь світ все більше і більше закликає на ці політичні майданчики професіоналів. Тому, окрім антидиверсійних заходів, які стримуватимуть нарощування таких підпалів, слід також проводити закриті дії, які мають бути під контролем потужного антикризового штабу".

Фото: Gorod, Степан Гавриш

В антикризовому штабі дуже мало професіоналів, – Степан Гавриш про неефективну протидію влади диверсіям

Новини по темі