Мобільний додаток

Київ погрожує Донбасу "фільтраційними таборами" після зачистки. Чому це не так?

15.04.2020 р., 07:35

Російські медіа лякають жителів окупованих територій “фільтраційними таборами” на сході України. Мовляв після того, як іноземні найманці зачистять Донбас, всіх місцевих відправлять до перевірочних таборів. Про це нібито заявила офіцерка-артилеристка 503-го окремого батальйону морської піхоти Збройних сил України Олена Білозерська під час одного з телевізійних ток-шоу. Цей кейс в ефірі Українського радіо обговорювали з Оленою Чурановою, фактчекеркою проекту StopFake, аналітикинею і співсценаристкою проєкту #РускійМіф.

Чому це не так?

Офіцер-артилерист Олена Білозерська дійсно була гостем ток-шоу "Право на владу", проте, жодних подібних заяв вона не робила, і навіть запропонувала амністію тим бойовикам, які не звинувачуються у військових злочинах.

У студії згадували про Німеччину, зокрема, про перемогу над нею і те, що її змусили відмовитися від нацистської ідеології, яку визнали злочинною.

"Вона пропонує, що треба так само вчинити з Донбасом... зокрема, засудити ідеологію "рускій мір", але про табори вона не говорила", – пояснює аналітикиня Олена Чуранова і додає, що Білозерській приписали цитату, якої насправді не було.

Аудиторією цього фейку є жителі ОРДЛО і громадяни РФ.

Київ погрожує Донбасу "фільтраційними таборами" після зачистки. Чому це не так?

Новини по темі