Мобільний додаток

Російська пропаганда каже, що Крим довгі роки був фінансовим донором України

9.04.2020 р., 07:35

Чергова вигадка про Крим від головного російського пропагандиста. Володимир Путін, під час візиту до окупованого півострова заявив, що Крим, нарешті, залишає собі власні заробітки. Мовляв, довгі роки українська влада обкрадала півострів, забираючи гроші та віддаючи їх іншим, більш депресивним, регіонам країни. Чому це не так – в ефірі Українського радіо обговорювали з співзасновницею сайту StopFake Ольгою Юрковою і головним редактором інтернет-видання Texty.org.ua Романом Кульчинським.

Чому це не так?

Бюджет Криму, як і бюджети південно-східних областей України, до 2014 року був дотаційним, тобто півострів отримував з держбюджету більше, ніж туди перераховував.

Історично очевидно, що Крим був і залишається дотаційним регіоном, зазначає Ольга Юркова. Вона також нагадує про нещодавні дискусії щодо того подавати воду в Крим чи ні.

"Там бракує води, там нічого не росте, там немає корисних копалин. Хоча якось був фейк, що в Криму знайшли найбільше родовище золота, здається, в світі. Цей фейк розганяли російські медіа", – розповідає співзасновниця сайту StopFake.

 Російська пропаганда каже, що Крим довгі роки був фінансовим донором України

Новини по темі