Мобільний додаток

Як Уряд на період карантину впроваджує підтримку роботодавців та працівників?

3.04.2020 р., 17:27

Уряд на період карантину впроваджує підтримку роботодавців та працівників сфери малого та середнього підприємництва, які скоротили чи припинили діяльність, та готовий надавати роботодавцям допомогу по частковому безробіттю для їхніх працівників. Голова Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь в ефірі Українського радіо прокоментував чи буде ефективною урядова програма підтримки, зокрема, щодо створення нових робочих місць та виплати компенсацій.

У Мінекономрозвитку повідомляють, що задляотримання підтримки необхідно звернутись до Центру зайнятості за місцем реєстрації та подати заяву у довільній формі; копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) виробництва та переліком карантинних заходів; відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю; довідку про відсутність заборгованості з виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Голова Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь зауважує, що "зараз, у період карантину, всі органи місцевого управління перейшли в комунікацію онлайн. Тому у будь-якому випадку це звернення можна буде надіслати".

Окрім того, у Мінекономрозвитку наголошують, що право на допомогу по частковому безробіттю мають застраховані особи, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини.

"Це стосується податкової статті, які сплачують всі роботодавці за найманих працівників, тобто офіційне оформлення, сплата соціального внеску тощо. Тільки тим особам будуть частково компенсувати заробітну плату. Проте дві третіх все дно сплачуватиме роботодавець, тобто лише одна третя може бути компенсована державою із дотриманням всіх бюрократичних норм подачі заяви, а також, напевно, потрібно довести, що були відповідні оплати, хоча все це є у податкових базах, тому, я думаю, для роботодавців це буде не складно зробити", ― прокоментував він.

Зазначалось, що допомога встановлюється за кожну годину, на яку працівникові було скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові відповідного розряду. Але її кінцевий розмір не може перевищувати мінімальної заробітної плати, тобто 4723 грн на місяць.

Окрім того, Кабмін  планує створити багато робочих місць за кілька тижнів. В Україні може бути створений окремий механізм для створення нових робочих місць для українців-заробітчан, які через пандемію нового коронавірусу COVID-19 були змушені повернутися додому.

"Те, що не доведеться докладати зусиль, аби залишити тут людей, це факт. Європейський Союз прозвітував про зростання безробіття ― це 9,8%, при звичних 3-3,5%. І це не останні дані. Наразі Європа вже розробляє механізми, які захищатимуть внутрішній ринок праці, а коли пандемія пройде й економіки країн будуть вибиратися з ситуації, в якій вони точно опиняться, країни захищатимуть свої ринки. Наші заробітчани, котрі сьогодні повернулися, і, маючи бажання поїхати, не зможуть цього зробити. Їх просто не запустять до інших країн: ні Польща, ні Іспанія, ні Італія. Оскільки будуть закривати внутрішні потреби, буде велике внутрішнє безробіття у країнах Європейського Союзу. Це очікує і на нас, на жаль: рівень безробіття зросте і  Україні. І на будь-яку роботу доведеться погоджуватись, аби якимось чином забезпечити себе і свої сім’ї необхідним мінімум", ― зауважив Руслан Соболь.

Фото: УНІАН 

Як Уряд на період карантину впроваджує підтримку роботодавців та працівників?

Новини по темі