Мобільний додаток

Як переживають карантин українські театри та концертні зали та де дивитись трансляції їхніх заходів

24.03.2020 р., 21:39

Через карантин, оголошений в зв’язку з пандемією коронавірусу, в Україні заборонені масові заходи. Не в останню чергу це відбилось на концертних залах та театрах, які змушені запроваджувати нові форми діяльності. Частина українських закладів культури, за прикладом своїх іноземних колег, викладають у відкритий доступ в мережі трансляції свої концертів та вистав. Більше про це говорили в ефірі радіо Культура.

Будинок звукозапису Українського радіо

"В нас на березень і квітень було заплановано багато концертів і те, що змогли, ми відмінили. Останній непублічний концерт був 13 березня: це були Ахтем Сейтаблаєв, Мар’яна Савка і оркестр народних інструментів", – розповів Художній керівник і головний диригент симфонічного оркестру Українського радіо Володимир Шейко.

За його словами, решта концертів оркестру перенесено на квітень: "Але вже бачу, що найближчі виступи будуть у травні і червні. Зараз ми знаходимось в дистанційному спілкуванні з музикантами та керівниками і з розвитком ситуації будемо дивитись, на коли переносити концерти. Тому квитки, які вже були продані, для публіки будуть дійсні".

"Зараз наші колективи викладають в соціальних мережах наші теле - й радіоконцерти. На жаль, ми не можемо робити передачі наживо, але, я думаю, коли не буде ще публіки, ми зберемося і зробимо цікаву низку проєктів наживо. Всі колективи зараз готуються: музикантам й хористам надсилаються ноти, вони проводять індивідуальні репетиції, а дехто – хто може дістатися один до одного – збираються групами й ансамблями. Ми готуємося до продовження нашого сезону", – зазначив Володимир Шейко.

Харківський національний академічний театр опери і балету

"Публічні заходи ми відмінили. Для нас це дуже прикро, тому що ми готували дві прем’єрних вистави – балетну та оперну, а зараз зупинили й активні репетиції цих вистав. Але ми продовжуємо працювати над виставами в рамках тих можливостей, які нам дає постанова КМУ", – розповів Українському радіо заступник генерального директора Харківської опери Ігор Тулузов.

Як відзначив Тулузов, всіх працівників, яких була можливість перевести на дистанційну роботу, перевели: "В наших артистів проходять індивідуальні заняття, музикантів. Всі служби, які мають підтримувати споруду нашого театру працюють у вахтовому режимі, а ті працівники, які мають працювати дистанційно, роблять її вдома".

"Щодо фінансових втрат театру, то ми ще не рахували збитки, які будуть, але треба віддати належне нашим глядачам: вони не забирають зараз гроші за квитки, а чекають поновлення роботи театру. І як тільки карантинні заходи будуть припинені, ми почнемо показувати наші вистави і відбудуться прем’єрні заходи", – поділився планами заступник гендиректора театру.

Львівський органний зал

Під час карантину Львівська національна опера почала показувати записи своїх вистав онлайн: минулого тижня вже можна було переглянути "Наталку Полтавку", балет Ігоря Стравінського і феєрію "Коли цвіте папороть"  Євгена Станковича.

Аналогічно вчинили й працівники Львівського органного залу.

"На період скасування всіх масових дійств ми зробили оголошення для всіх наших глядачів: частину квитків нас попросили повернути і доволі значна частина людей чекає на майбутні події", – повідомив директор Львівського органного залу Іван Остапович.

На час карантину, як розповів Остапович далі, відбуваються онлайн-трансляції на сторінці органного залу у Facebook та на каналі Youtube: "Щоп’ятниці, суботи та неділі ми транслюємо живі органні та не тільки концерти зі сцени органного залу, а також лекції відомих музикознавців. Також транслюємо деякі старі записи, які не були опубліковані".

"На період зупинки діяльності всі концертні установи несуть великі втрати, але сподіваюсь, що цей період ми переживемо досить безболісно і в час карантину наша команда перепрофілювалася більше на smm, менеджмент. Ми даємо людям інші завдання і активно працюємо над тим, що ми будемо робити, коли карантин закінчиться", – зазначив Іван Остапович.  

Національний академічний театр оперети

"На сьогоднішній день наш театр запропонував глядачам онлайн-вистави, які можна передивитися в Youtube. На нашому сайті можна подивитися графік, вистави викладаються раз на два дні. Наприклад, завтра буде "Графиня Маріца" Імре Кальмана, 27-го березня буде музика з кінофільмів, 29-го – "В джазі тільки дівчата", – розповіла в ефірі Українського радіо диригент-постановник Національного академічного театру оперети Оксана Мадараш.    

ФОТО: pixabay

Як переживають карантин українські театри та концертні зали та де дивитись трансляції їхніх заходів

Новини по темі