Мобільний додаток

Криміногенна ситуація в умовах карантину. Як вберегтися від злочинців?

20.03.2020 р., 12:20

Поліція звітує про перші спроби криміналітету нажитися на паніці під час карантину. Здебільшого, активізувалися шахраї, повідомили в Нацпопілції. Адвокат Ібрагім Татієв вважає, що правоохоронці наразі контролюють ситуацію. Але, що буде далі – спрогнозувати важко.

На Тернопільщині вже зафіксовані випадки шахрайства, пов’язаного з карантином. Як повідомили в Нацполіції, в одному з районів шахраї пропонували літнім людям сходити за продуктами та ліками, виманювали гроші й зникали. Один пенсіонер віддав зловмисникам 300 гривень. Також шахраї активізувалися на онлайн платформах з продажу. Одна з офісних працівниць столиці розповіла "Українському радіо", що замовила для організації на маркетплейсі OLX антисептик на суму 2 тисячі гривень: "Я перерахувала гроші на вказаний рахунок. Однак, "продавець" не доставив товар і вимкнув телефон".

Про ще один вид шахрайства повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцинків. Невідомі представляються працівниками санстанції. "Вони одягнені у протиепідемічні костюми, маски. Ходять по квартирах, начебто перевіряючи на коронавірус. Про них повідомили вже у декількох сусідніх містах. Тож закликаю франківців не пускати невідомих людей у свої квартири"

Кілька порад як вберегтися від злочинців під час карантину дав і адвокат Ібрагім Татієв.

Які пастки готують для нас шахраї? Чого варто остерігатися?

Безумовно, треба бути уважнішими! Оскільки, ситуація пов’язана з обмежувальними заходами, то і діяльність правоохоронних органів знаходиться в обмежених можливостях – в частині забезпечення громадського порядку, захисту прав та інтересів громадян. Сьогодні, наскільки можна судити з відкритих джерел, ситуація ще контрольована. Але прогнозувати подальший розвиток – важко. Основна задача — забезпечення прав громадян покладається і на нас самих. Наприклад, я сам недавно переїхав в новий будинок, і в нас в будинку працюють вайбер-групи, де ми спілкуємося, обмінюємося інформацією, на будь-яку тему, яка стосується нас усіх. І я б рекомендував, і це вже застосовується в європейських країнах, скажімо так, – чергуванням громадян по будинку – як спосіб застереження та недопущення правопорушень чи фактів шахрайств. Тому, обмін інформацією – це важливо і головне для захисту своїх інтересів, інтересів сусідів і т.д. І, особливо якщо затягнеться карантинний режим, чергування громадян можливо буде обов’язковим, для того щоб забезпечити спокій, хоча б в будинку. Тому ще раз наголошую, нам треба бути уважнішими й піклуватися не тільки про себе, а й про сусідів.

Необхідно залишатися максимально вдома і дбати про того, хто є поруч. Однак, деякі вважають ці обмежувальні заходи порушенням прав та свобод українців. Чи вбачаєте ви в цих діях порушення прав і свобод?

Якщо говорити про обмежувальні карантинні заходи, то вони не залежать від бажання або небажання уряду країни або Офісу президента. І я особисто вважаю, що в цьому напрямку робиться недостатньо, сьогоднішній режим життя міг би бути більш жорстким, оскільки стан ситуації з коронавірусом дуже складний і прогнози керівництва європейських країн не є позитивними. І тому я вважаю, що треба режим існування, життя людей ввести більш суворий. Тут немає порушень прав людини в частині демократії, це – жорстка необхідність.

Національна поліція звітує, що за добу правоохоронці склали 405 адміністративних протоколів за порушення правил карантину. Найбільше порушень виявлено на Дніпропетровщині – там поліцейські склали 75 адмінпротоколів. Учора поліціянти звітували про 270 порушень за добу. До несення служби залучено понад 14 тисяч поліцейських та близько 2 тисяч військовослужбовців Національної Гвардії.

Ілюстративне фото - УНІАН

Криміногенна ситуація в умовах карантину. Як вберегтися від злочинців?

Новини по темі