Обирай пісні. Визначай переможця

Жити стало краще? Російські медіа розказують про великі достатки в Криму

24.02.2020 р., 19:50

Добробут Росії – один з найпопулярніших російських міфів. Кремлівські пропагандисти навперебій прикрашають статки жителів окупованих українських регіонів. Мовляв пенсії та зарплати там набагато вищі за українські, а усі послуги – дешеві та якісні, тому підтримка курсу Кремля на цих територіях постійно зростає. Це твердження в ефірі Українського радіо обговорювали з головою правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігорем Бураковським і редактором ресурсу VoxCheck Максимом Скубенком.

Чому це не так?

Активісти та жителі окупованих регіонів говорять про значне зниження доходів, високу вартість оренди, комунальних послуг та продуктів. 

Наприклад, пенсіонери в Криму отримують різну пенсію, яка нівелюється високими цінами на продукти та комунальні послуги. Так, в дослідженні BBC називають середню пенсію в Криму на початок 2019 року - 12,7 тисячі рублів (5 300 грн). Одна з пенсіонерок розказала журналістам, що отримує пенсію в 16 тисяч (6 700 грн), але за комунальні послуги віддає п’ять (2 100 грн).  

При цьому довіряти російській статистиці, яка розказує, що ціни на продукти і бензин нижчі в Криму, ніж в інших регіонах Росії, не варто. Місцеві показують, що деякі ціни схожі на ціни у хороших московських супермаркетах. 

Також після анексії на території півострова були обмежені права та свободи, почалися обшуки, рейдерство та викрадення людей.

Голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський звертає увагу, що майже 77% бюджету анексованого Криму - це російські дотації, а це свідчить про те, що ця економічна модель є неспроможною, за таких умов важко очікувати розвитку.

"Ми бачимо, що на сьогодні санкції працюють, серйозні мережі не заходять в Крим. І якби все було дуже добре, то кримчани масово не їхали б на материкову частину України для того, щоб купувати продукти харчування, купувати споживчі", - каже він.

Жити стало краще?  Російські медіа розказують про великі достатки в Криму

Новини по темі