Мобільний додаток

SPA замість лиж? Як тепла зима вплинула на відпочинок у Карпатах

22.02.2020 р., 08:36

Тепла зима без снігу радує багатьох: менше за опалення платимо, гуляємо в комфортних умовах, не дістаємося до роботи по крижаній ковзанці, спотикаючись через кучугури снігу. Але, у такій зимі є свої мінуси — відсутність снігу в Карпатах не лише засмутила завзятих лижників, а й нанесла збитків місцевій галузі туризму. Якою є ситуація на курортах Львівщини та Буковини, в етері Українського радіо розповіли місцеві туристичні посадовці та керівники гірськолижних баз.

"За останні 4 роки зима стає все тепліше і тепліше", — каже спортивний директор гірськолижного курорту "Буковиця" Дмитро Мицак. Однак, малосніжна зима — не завада для курортників. "У нас є система засніження, яка дає нам можливість сніжити схил у зимовий період", каже він. Наразі, на гірськолижній трасі – більше 50 сантиметрів. Що стосується туристів, то Дмитро визнає, їх стало набагато менше, "тому що, виходячи з будинку у місті, де + 10 і немає снігу і навіть запаху зими, то люди і не їдуть на наш курорт". 

фото - bukovytsia.com

Щойно у містах випадає сніг, на курорти їде багато людей

Люди бояться, каже спортдиректор гірськолижного курорту, бо, "вони не знають, що є система осніження, і вони не розуміють, чи буде комфортно кататися, тому що при плюсовій температурі схил швидко розмокає і не дуже хороший покрив снігу після обіду".

На Львівщині відкрили сезон за останній тиждень, каже начальниця управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталія Табака, – "усі 16 локацій у нас мають сніг. І всі мають нагоду поїхати покататися в горах на лижах". 

фото - bukovytsia.com

Відсутність снігу, зазначає вона, це не лише проблема українських Карпат, а й європейських курортів. "Більшість починає думати над альтернативними видами. Ми зараз почали гірськолижний сезон, але розвиваємо тему ретриту, відпочинку, коли після походів по горах можна релаксувати в карпатському СПА", – каже чиновниця.

Туристи замінюють катання чанами, басейнами, банями, верховою їздою, квадроциклами

Про те, що кількість туристів знизилась, кажуть і на Буковині. Начальник відділу з питань туризму Чернівецької облдержадміністрації Володимир Фудрига каже, що цьогоріч кількість відпочиваючих узимку на їхніх курортах упала на 30%.

Але, керівники тамтешніх курортів не втрачають оптимізму і запрошують гостей. "У нас є гарно обладнаний гірськолижний комплекс "Мигово", якому цього року виповнилося 15 років", – каже Володимир Фудрига, – "Ми не можемо пожалітися, що там снігу не було, траси підготовлені, розвинута інфраструктура, більш приваблива, ніж була".

фото - migovo.com.ua

"Ще в нас є локація – "Сонячна долина", недалеко від Чернівців, але там – набагато менше снігу. Однак, як з’являється сніг у місті, то і там з’являються усі жителі Буковини і не тільки. Ще є такий відпочинковий центр "Хутір Тихий", який також не жаліється на наповнюваність готелів, їх заповнення – 100%. Також – "Перевал Німчич", де теж все залежить від погоди та чи є сніг чи ні. В нас також використовується система штучного засніження, але це залежить і від температурного режиму". Крім того, буковинці заманюють туристів смачною автентичною кухнею.

Директор буковинського гірськолижного курорту "Мигово" Андрій Горевич розповідає, що гірка у них працює, бо застосовується штучне засніження. "Але, все одно хотілось би, щоб люди приїхали у казку", – каже він. 

фото - migovo.com.ua

Хоч тепла зима вплинула на бізнес, люди все одно приїжджають, каже Горевич. "Якщо гірка не така як має бути, вони замінюють катання різноманітними чанами, басейнами, банями, верхова їзда, квадроцикли. Люди все одно люблять гори". 

Також негативним фактором для курортного бізнесу є відсутність прямого залізничного сполучення, каже начальник відділу з питань туризму Чернівецької облдержадміністрації Володимир Фудрига. Представини курортів та туристичних управлінь "зверталися з проханням створити потяг сполученням Ужгород – Чернівці, який би об’єднав 4 карпатські області і зробив би легшою можливість добратися з Буковеля до Славського, а звідти – до "Мигово", "Сонячної долини".

В карпатських областях, окрім гірськолижних курортів, є ще фестивалі

Синоптики та кліматологи лякають, що безсніжні теплі зими можуть стати для нашого регіону звичним явищем. Однак, представники карпатського туристичного сегменту кажуть, що їм є чим ще здивувати туристів.
Наталя Табака, начальник Львівського управління туризму каже, що їхня "фішка", це, насамперед, Різдво. "Фокус на традиції, автентику. І тішить той факт, що за останні 4 роки, оцей вид відпочинку "шашлик-глінтвейн" якісно замінюється більш усвідомленим відпочинком. Люди хочуть бути здоровими і здорово відпочивати. І це – усвідомлене, здорове споживання корисних продуктів, тренд "усвідомлений відпочинок" з Європи вже перейшов до нас".

Буковина ж обіцяє усіх і далі дивувати своїм "Маланка Фестом". "До цього дійства цілий рік колективи готуються і представляють кожен свій район. Як в Ріо-де-Жанейро є фестиваль, так і в Чернівцях є – "Маланка Фест". Це – дуже гарне дійство, до нас приїжджають гості і з Румунії, і з інших областей України, а також Словенії", – каже Володимир Фудрига.

Утім, Чернівці планують радувати любителів фестивалів увесь рік: на Різдво – фестиваль "Музей під відкритим небом", навесні – фестиваль тюльпанів, улітку Купальська ніч на Дністрі та "Памір Фест" - унікальний фестиваль на висоті 1600 метрів, на території закинутої колишньої військової бази.

фото - bukovytsia.com

SPA замість лиж? Як тепла зима вплинула на відпочинок у Карпатах

Новини по темі