Мобільний додаток

Москва каже про втрату довіри ЄС до Києва: чи була зрада?

19.02.2020 р., 07:45

Російські ЗМІ знову критикують стосунки України з Євросоюзом. Нібито Київ втратив довіру європейських партнерів, і допомога стає дедалі меншою. Прикладом напружених відносин між Україною та ЄС кремлівські медіа називають як "План Маршалла", так і інші ініціативи європейської Литви.

Програма:
Ведучі:

Чому це не так?

Литовська Республіка і надалі допомагає Україні в реалізації значної кількості проектів, зокрема, ремонту шкіл та створення регіональних центрів проектного менеджменту.

“Європейський план для України” також відомий як “План Маршалла для України” представили у литовському сеймі у листопаді 2017 року. План зокрема передбачав економічну підтримку та пакет фінансових інвестицій, повідомив тоді міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс. Як інформувала тоді віце-прем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, передбачався інвестиційний план у 5 мільярдів євро щорічно. Однак цей план так і не було винесено на порядок денний саміту “Східного партнерства”, який відбувся у Брюсселі у листопаді 2017 року. Втім, країни ЄС, і Євросоюз зокрема, підтримують Україну за допомогою різноманітних проектів і так.

Литовська Республіка в період з 2014 по 2018 роки надала Україні понад 11,5 млн євро допомоги. Як стверджує президент Литовської Республіки Гітанас Науседа, Литва має намір продовжувати надавати активну підтримку людям України, які постраждали від війни. Литва щороку приймає 50 українських військових на реабілітацію.
 

 Москва каже про втрату довіри ЄС до Києва: чи була зрада?

Новини по темі