Обирай пісні. Визначай переможця

Сервіс "єМалятко" – десять послуг за п’ятнадцять хвилин

15.02.2020 р., 11:00

Про процедуру оформлення документів для новонароджених у стінах пологового будинку в ефірі Українського радіо розповідає журналістка Ірина Жданова.

14 лютого в Києві відбулася презентація послуги "єМалятко" – сервісу, який об’єднує 10 послуг, пов’язаних з народженням дитини. Ірина Жданова ділиться враженнями після презентації послуги в пологовому будинку № 5: "Батьки можуть подати заявку в електронному вигляді і отримати свідоцтво про народження, не виходячи з пологового будинку".

За словами заступниці міністра юстиції  Ольги Оніщук, орім свідоцтва про народження новоспечені батьки можуть також зареєструвати місце проживання дитини, отримати податковий номер, внести відомості до демографічного реєстру і отримати так званий унікальний номер. Слід зазначити, що податковий та унікальний номери одразу вносять до свідоцтва про народження і це надзвичайно зручно для подальшого використання  документів. Також не слід забувати про допомогу при народженні дитини, яка також входить в комплекс цього сервісу. Також можна отримати посвідчення багатодітних батьків та державну допомогу для багатодітних сімей. Усе це входить в одну послугу. "Загалом планують надавати 10 послуг, проте в кожному місті це індивідуально. Київ – не перше місто, де запрацював цей сервіс. Також ним можна користуватися у Вінниці, Луцьку Харкові і Кривому Розі. Станом  на ранок 14 лютого подано вже 444 заявки", - зазначає Ірина Жданова.

Щодо фінансування заступниця міністра цифрової інформації Людмила Рабчинська зазначила, що його надають міжнародні донори. Крім того, планується залучення коштів з місцевих бюджетів. "У пологовому зараз працюють органи РАГСу, ЦНАПи і самі пологові будинки. Ми фінансуємо разом з проектами державної технічної допомоги та іншими партнерами, надаємо технічне забезпечення, зокрема лептопи, принтери і, відповідно, співробітники оснащені усім обладнанням щоб надати цю послугу", – зазначає чиновниця.

Слід зазначити, що влітку 2018 року вже презентували подібну програма до "еМалятко". Яка між ними різниця пояснює Ірина Жданова: "Тоді приходив працівник державної реєстрації актів цивільного стану, а сьогодні, принаймні у пологових будинках Києва, це вже співробітник пологового. Тобто не потрібно залучати стороннього спеціаліста. Крім того, зараз це презентують, як пакет послуг. У 2018 році можна було оформити лише свідоцтво про народження. А тепер долучають все нові й нові послуги".

Отже, якщо раніше новоспеченим батькам потрібно було вистояти у чергах 11 інстанцій, подати 37 документів, то зараз вистачить 15 хвилин та всього 1 заяви в пологовому.

Фото: Україна молода

Сервіс "єМалятко" – десять послуг за п’ятнадцять хвилин

Новини по темі