Мобільний додаток

Укртрансбезпека працює незадовільно – експерт Олександр Кава про вимоги перевізників під КМУ

12.02.2020 р., 17:46

Вчора президент країни Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Олексій Гончарук взяли участь у стратегічній зустрічі "Зшити Україну: безпека, будівництво, фінансування", в рамках якої президент закликав компанії, які будуть брати участь у тендерних процедурах щодо будівництва доріг, працювати чесно, без "відкатів", із законним працевлаштуванням працівників. А сьогодні вранці у Києві під стінами Кабміну вантажні та пасажирські перевізники влаштували масштабний мітинг. Що вимагають протестанти та в чому основні проблеми українських перевізників Українському радіо розповів експерт з транспортних питань Олександр Кава.

Програма:
Ведучі:

"Головна причина мітингу у розподілі дозволів на міжнародні автомобільні перевезення, оскільки це той механізм, який дозволяє перевізникам виконувати міжнародні перевезення. На кожне перевезення перевізник має отримати дозвіл від кожної країни, в яку він їде, чи через яку проїжджатиме. І, на жаль, розподіл цих дозволів – це велика корупційна схема в Україні на десятки мільйонів доларів щороку", – зазначив Олександр Кава.

За його словами, керівництво Укртрансбезпеки змінювалось, але корупція з розподілу дозволів залишалась: "Особливо це стосується так званих дефіцитних країн, де кількість дозволів значно менша, ніж потреба для перевезень. А з цього випливає і неможливість перевезення українських товарів на європейські ринки, оскільки автомобільний транспорт є основним для перевезення вантажів між Україною та ЄС".

Вирішити питання розподілу дозволів, зробити це справедливим, відкритим механізмом – це задача, за словами експерта, яку можна вирішити протягом кількох місяців: "Окрім того, є проблеми з деякими країнами і тут дійсно є недопрацювання Міністерства інфраструктури. Наприклад, в нас величезна проблема з Польщею і Міністерство її по суті в кінці минулого року не вирішило, а переклало на наступний рік, тому що польська сторона пішла на те, щоб дати додаткові дозволи в 2019 році, але їх відняли від кількості, яку планували дати в 2020 році. Це компетенція нинішнього складу Міністерства інфраструктури, тому що раніше таких ситуацій не допускали і все ж таки вирішувались питання по мірі їх появи і з країнами-партнерами шукали різні варіанти, як забезпечити потребу і України, й іншої сторони".

"Також однією з вимог є встановлення відповідальності перевізника за перевантаження фури, а це знову Укртрансбезпека, той самий орган в підпорядкуванні Міністерства інфраструктури, який відповідальний за розподіл дозволів. Очевидно, що робота цього органу є незадовільною, тому що основні дві функції, які вони виконують – це розподіл міжнародних дозволів та забезпечення габаритно-вагового контролю автомобілів – виконуються дуже погано і ми бачимо, скільки перевантажених автомобілів рухається українськими дорогами", – додав Олександр Кава.  

Експерт пояснив, що понад 90 % доріг України експлуатуються понад встановлені терміни – не 5 чи 6 років, а 10-20-30 років: "Тобто дороги давно потребують капітального ремонту, але через те, що коштів на ці ремонти виділялося недостатньо, продовжується їхня експлуатація. Зараз ремонту потребують, якщо говорити про дороги державного та не місцевого значення, понад 150 тисяч кілометрів".

ФОТО: pixabay

Укртрансбезпека працює незадовільно – експерт Олександр Кава про вимоги перевізників під КМУ

Новини по темі