Мобільний додаток

Зрушення у справі Віталія Марківа будуть – Вікторія Вдовиченко про візит Зеленського в Італію

10.02.2020 р., 21:15

Цими вихідними президент України Володимир Зеленський відвідав з офіційним візитом Італію та Ватикан. Остання подібна зустріч глави держави з керівництвом Італії відбулась минулої осені в рамках 74-ї сесії Генеральної асамблеї ООН, а офіційний візит – близько п’яти років тому. Відвідини Італії українським президентом не були широко висвітлені італійськими ЗМІ, так само як і домовленості в рамках візиту. Про що міг домовитись Володимир Зеленський в Італії Українському радіо розповіла кандидатка історичних наук, асоційована експертка Ради зовнішньої політики "Українська призма" Вікторія Вдовиченко.

"Я дуже позитивно сприймаю те, що нарешті наш президент відвідав Італійську республіку, це перший візит за п’ять років. Другий позитив – це те, що проговорили питання долі Віталія Марківа і сьогодні міністр закордонних справ знаходиться в Італійській республіці і дає свою пресконференцію. Негативом було те, що італійські ЗМІ, на жаль, не висвітлили ані візит нашого президента, ані міністра закордонних справ. Лише одне непопулярне видання написало, що такий візит здійснювався, і це означає, що італійці не пріоритезували відносини з Україною як такою, щоб висвітлити для більш широкого загалу",  – розповіла Віктрія Вдовиченко.

На її думку, те, що італійські ЗМІ не висвітлювали візит Зеленського, який апріорі є важливим для Італії, спричинив вплив Росії: "Так, президент просив про закриття офісів ЛДН та ДНР. Будемо сподіватись, що це можна буде зробити, тому що  ми бачили, що крім президента був ще міністр внутрішніх справ Аваков. На мою думку, це означає, що не публічно, на рівні міністрів та президентів це було проговорено. Побачимо, як це буде реалізовано, тому що міністр закордонних справ Пристайко оголосив, що запрошує Італію до мирного врегулювання питання Донбасу, що є найбільш контроверсійним моментом, тому що незрозуміло, як можна це зробити".

"Щодо того, наскільки ми цікаві Італії, то економічно італійці зацікавлені в українському ринку. Настільки ми можемо пролобіювати позиції, щоб експортувати нашу готову продукцію, а не сировину, до Італії, це, мабуть, найбільше завдання для Міністерства економіки. Другий момент співпраці, який може і має бути посилений, це співпраця українських регіонів з італійськими. Це важливий момент для розуміння італійців що відбувається в Україні, та українців – що відбувається в Італії",  – зазначила експертка.

Також Вікторія Вдовииченко зазначила, що зараз на її думку можна чекати на зрушення в справі Віталія Марківа: "Міланський суд заплановано в найближчих два тижні, наскільки я знаю, тому й таку секретність розбив Володимир Зеленський і прем’єр Конте. Я думаю, що зрушення будуть, принаймні українці дуже добре, якісно готуються до цього і міланський суд – це набагато вища та якісніша форма правосуддя, ніж падуанський суд локального рівня. Плюс готується документальний фільм про Марківа та Рокеллі, який показуватиметься в парламенті 14 лютого. Його зробили три італійські та одна українська журналісти".

ФОТО: rbc.ua

Зрушення у справі Віталія Марківа будуть – Вікторія Вдовиченко про візит Зеленського в Італію

Новини по темі