Обирай пісні. Визначай переможця

Депутати технічно намагаються обійти референдум про відкриття ринку землі — Ігор Гужва

7.02.2020 р., 11:05

З сутичками, зачитуванням поправок, блокуванням трибуни та мітингами 6 лютого у Верховній Раді відбувся розгляд у другому читанні законопроекту про продаж сільськогосподарських земель. Проте депутати із 4000 поправок розглянули майже 150. Голова правління "Центру розвитку ринкової економіки" Ігор Гужва в ефірі Українського радіо прокоментував, чи проголосують депутати за відкриття ринку землі, наголосивши, що наразі парламентарі технічно намагаються обійти референдум про відкриття ринку землі.

"На цьому етапі політичні баталії переходять у абсолютно різниці площини. Починаючи з економічних, екологічних і закінчуючи світоглядними та корпоративними інтересами. У цій реформі економічний ефект очевидно перебільшений. І у зв’язку з настроєм парламенті і поза парламентом, я не думаю, що це рішення буде швидко ухвалене. Його всілякими способами будуть затягувати", — зазначив Ігор  Гужва.

 Разом з тим, за словами експерта, "більшість українських земель вже мають свого власника, і нелогічно вважати, що з відкриттям ринку землі почнеться бум продажу земель і надходження до бюджету. Більша частина земель вже продана і має свого власника. Справді, буде продаж земель, але, з урахуванням нашого дефіциту бюджету, дефіциту торгового балансу та зовнішніми боргами, ці надходження до бюджету — це копійки".

Гужва також зауважив, що державна політика щодо сільського господарства мала б бути іншою.

"Так, реформу треба проводити. Але починати потрібно з інвентаризації, з впорядкування, хто є власниками, які землі є нерозподіленими, хто і як буде цим управляти. І краще зробити ставку не на продаж землі, а на продаж і переробку того, що на ній вирощено", — сказав він. 

Щодо референдуму, то Гужва вважає, що зараз депутати технічно намагаються обійти референдум про відкриття ринку землі.

"Вчора декілька разів у форматі правок від різних політичних сил звучала пропозиція,що має бути референдум. Наскільки я бачив, ці правки відхилили. Зараз намагаються технічно обійти референдум. Я не знаю, чому вони його так бояться. Оскільки у Конституції у нас прописано, земля, надра, копалини тощо — це все належить народу, і народ делегує владу державі управляти і розпоряджатися ними. Тому чому б не запитати у народу, якою ви бачите земельну реформу. А тим часом, маючи моно більшість у парламенті, можна бути б зосередитися на інших проблемах: дірці у бюджеті, дірці та митниці, дефіциті платіжного балансу, занепаді промисловості", — прокоментував експерт.  

Нагадаємо, восени 2019-го року президент Володимир Зеленський доручив уряду й Верховній Раді підготувати й ухвалити до 1 грудня законопроект про ринок землі сільськогосподарського призначення зі скасуванням мораторію на продаж землі. 13 листопада депутати прийняли законопроект у першому читанні.

Фракції "Батьківщини", "Опозиційної платформи – За життя", "Європейської солідарності" та депутатська група "За майбутнє" виступають проти продажу земель. Вони, зокрема, вимагають провести всеукраїнський референдум, на якому і має визначитися доля земельної реформи.  

Фото: rada.gov.ua

Депутати технічно намагаються обійти референдум про відкриття ринку землі — Ігор Гужва

Новини по темі