Мобільний додаток

Боротьба з раком. Що може зробити кожен із нас?

4.02.2020 р., 17:59

Сьогодні Всесвітній день боротьби з раком. Виконавча директорка благодійного фонду “Таблеточки” Світлана Пугач та лікарка-дієтологиня Оксана Скіталінська в ефірі Україського радіо розповіли, що може зробити кожен українець, аби діагноз рак не звучав як вирок. Насправді, багато.

1). Підписувати звернення та петиції. Лікування від онкології має стати доступним для кожного в Україні, щоб держава могла закуповувати препарати, проводити процедури, які наразі є лише за кордоном. Публічно в соцмережах підтримувати загальнодержавну програму контролю онкологічних захворювань. Наразі йде розробка такої програми.

2). Здавати кров. Стати донором крові та робити це регулярно. Донором крові в Україні може бути здорова людина віком від 18 років, вагою від 50 кг. Далі потрібно просто обрати центр крові чи реципієнта, якому ви хочете допомогти і запланувати кроводачу на зручний для вас день.

3). Підписатися та робити щомісячний внесок у найдіні фонди, які допомагають боротися з раком. Сума не обов'язково має бути великою, вона може бути комфортною для будь-якої людини. Регулярна підтримка дає можливість фондам планувати свою допомогу та добиватися системних змін.

4). Створити власну кампанію зі збору грошей на підтримку ініціативи лікування онкології. Присвятити свою особливу подію, наприклад, день народження боротьбі з раком і просити друзів, замість подарунків, допомогти фонду чи конкретній людині.

5). Бути щирим та відкритим з тими, хто зараз лікується від онкології. Кожна онкоодужуюча людина потребує психологічної підтримки, дружньої підтримки. Бо психологічний стан під час лікування — 30% одужання. 

 

6). Харчування. Прибрати з раціону смажену, копчену їжу, солодощі, алкоголь. Дослідження вже довели ці продукти сприяють розвитку певних видів раку. "Зокрема, розвиток раку молочної залози залежить від жирної їжі та алкоголю, рак простати, стравоходу і шлунку також залежить від жирної їжі. Вживати в їжу багато сезонної зелені та овочей, капусти (брокколі, брюссельська, цвітна, червоноголова, білокачанна), круп, які збільшують детоксикацію організму. Також у раціоні мають бути корисні жири, як горіхи, лляне насіння (бажано розмочити), ягоди, які покращують кишечну мікрофлору. Вживати багато води, зелений, чорний чай, узвари", — каже дієтологиня Оксана Скіталінська.

7). Добре спати та мінімізувати нервове напруження. Стрес, недосипання створюють благоприємний фон для розвитку онкологічних захворювань. Фактор мелатоніну — гормону сну має величезне значення для оновлення організму. Хронічний стрес також пригнічує нервову систему і, як результат, імунітет.

8). Вести активний спосіб життя, займатися спортом і вірити в краще.

Боротьба з раком. Що може зробити кожен із нас?

Новини по темі