Мобільний додаток

"Не прозвітував і втік": Гончарук взяв участь у засіданні Ради — коментує Світлана Кушнір

4.02.2020 р., 14:36

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук обіцяв президенту України Володимиру Зеленському до 4 лютого представити у Верховній Раді проміжний звіт про роботу уряду. Президент зобов’язав Гончарука оптимізувати роботу міністерств, знизити зарплати керівників держкомпаній та зменшити тарифи. Чи був готовий прем'єр відзвітувати про роботу Кабміну щодо виконання завдань, поставлених президентом, на сьогоднішньому засіданні Верховної Ради — про це в ефірі Українського радіо говорили з політичним експертом Світланою Кушнір.

Світлана Кушнір прокоментувала звільнення міністерки розвитку громад і територій Альони Бабак та присутність прем’єр-міністра Олексія Гончарука на засіданні Верховної Ради.

"Сесійний день ще не закінчився, але ми побачили черговий демарш прем’єра. Прем’єр прибіг, можна навіть так сказати, на засідання парламенту, попросив слова, різко сказав "Дякую Альоні", сів, потім повернувся після того, як було проголосовано, але навіть під час розгляду стало зрозуміло, що насправді не проста ситуація в уряді. Тому що і з заяв Альони Бабак, і з заяв, які поряд були від деяких представників опозиційних фракцій, склалась картина, що ексміністерка боролась з корупцією у будівельній галузі, і ця мафія перемогла. Тобто прем’єр, підтримуючи мафію, звільняє людину, яка бореться з корупцією. Якось це дивним чином виглядає. Потім презентував Дениса Шмигаля, але, як вже традиційно для цього складу Кабміну, віце-прем'єр і одночасно міністр розвитку громад і територій не презентував ніякої своєї стратегії, він сказав, що буде продовжувати і що головна мета — це децентралізація", — зазначила Кушнір.

Політичний експерт наголосила, що прем’єр не представив проміжний звіт на засіданні парламенту, тим самим не виконав обіцянку, яку дав президенту Зеленському.

"Після цього, один з опозиційних депутатів звернувся прем’єра з вимогою вийти на трибуну і відзвітувати так, як він обіцяв президенту за роботу свого Кабміну: відзвітувати, яким чином йде розгрупування деяких міністерств, які будуть майбутні зміни очільників міністерств і які у них будуть заробітні плати та преміальні, тобто питання урегулювання заробітних плат управлінців вищого щабля, прем’єр випарувався. Його просто не стало в залі. Він втік", — сказала вона.

"Це ще одна крапля у цю чашу, яка колись переповниться, і у цього Кабміна все ж таки дуже короткий строк використання. Тому не звіт, не відповіді на депутатські питання у залі означали лише одне — продовження якогось терміну перебування на посаді, можливості "пропєтлять". Подивимося на реакцію президента", — додала Кушнір.

Зазначимо, 4 лютого Верховна Рада звільнила міністерку розвиткугромад і територій Альону Бабак і призначила на її місце віце-прем'єр-міністра – міністра Дениса Шмигаля. 

Як повідомляється, прем'єр-міністр Олексій Гончарук у п'ятницю, 7 лютого, під час години запитань до уряду представить проміжний звіт роботи Кабінету міністрів.

На фото — Олексій Гончарук, facebook.com/PMHoncharuk

"Не прозвітував і втік": Гончарук взяв участь у засіданні Ради — коментує Світлана Кушнір

Новини по темі