Мобільний додаток

Пісня, з якою представлятимуть Україну на Євробаченні, має резонувати з кожним українцем – David Axelrod

4.02.2020 р., 14:05

Про те, чому музикант змінив ім'я, чи допоможе перемогти у Нацвідборі на Євробачення участь співака у різноманітних талант-шоу та як писалася пісня для конкурсу радіо Промінь розповів David Axelrod.

Навіщо тобі Євробачення?

– Це пішло від пісні, тому що якби в мене не було пісні "Горизонт", я б навіть і не планував йти. Просто у вересні-жовтні, коли ми збирались закінчувати мій альбом, хотіли подивитись, що в мене є в столі, почали перебирати і побачили її. Альона, коли почула цю пісню років п’ять тому, сказала "підпишіть "євро", ми й підписали. Це означало, що пісня нестандартна, дуже європейська, тому ми її так і позначили. І коли почали робити зрозуміли, що хочеться дуже показати цю пісню всьому світу, бо переповнювали емоції. Тим паче, я написав цю пісню, коли Альона була вагітна Солею.

А вся ця історія зі зміною прізвища під лаштована під Євробачення?

– Ні, історія дуже давня, з 2007 року. Колись я був в дуеті "Барселона", ми поїхали до Іспанії гастролювати і тамтешній чолов’яга, який займався цим всім, не міг вимовляти моє ім’я. Сказав, що буде кликати мене Девід і якось воно прилипло. А потім ми ще поїхали в Штати і я зрозумів, що досить, я не можу більше терпіти, що люди закордоном не можуть вимовляти моє ім’я. я вирішив його змінити, але це все прийшло тільки після сольного концерту в палаці "Україна".

А як ти вважаєш, всі ці англіцизми не зменшують фактор ідентифікації, що ти український співак?

– Як на мене, назвись ти хоч Вася Пупкін, головне, щоб в тебе все було щиро і була музика. Бо якщо в тебе тільки ім’я, то немає різниці.

В чому твоя сила на Євробаченні?

– Моя сила в пісні, щирості, в тих емоціях, які я написав, коли був на підйомі, окрилений думкою, що в мене скоро буде дитина. Взагалі ця пісня буде знайома кожній людині в світі, тому що це почуття любові знайоме всіх, неважливо якого кольору шкіри, статі, віку, сексуальної орієнтації людина. Любов – це найголовніше в цьому житті.

Євробачення допоможе звернути на тебе ще більше уваги?

– Мені здається, що Євробачення – це не конкурс талантів, де важлива історія. Це конкурс, де ми представляємо країну, тож ця пісня має резонувати з кожним українцем. Якщо ми будемо обирати те, що нам не подобається, це буде невірно.  Ми всі nonameдля Європи, тож немає значення, зірка прийшла на конкурс чи менш відома людина.

А твоя участь у різних талант-шоу допомагає з Євробаченням?

– Звісно, що допомагає. Я вважаю, що досвід взагалі допомагає: ти в чомусь відчуваєш себе легше, в чомусь – розкутіше, але все одно, якщо ти хочеш щось нести, ти будеш переживати. Але я про це не думаю, я кайфую кожної миті, яку проводжу зі своїми близькими людьми, готуючи цей номер.

Ок, розкажи, про що твоя пісня?

– Вона про те, що ти можеш блукати, можеш спотикатись, можеш бути в темряві, але одного разу ти зустрінеш людину, яка надасть тобі крила і буде світлом в твоєму житті.  

ФОТО: Українське радіо

Пісня, з якою представлятимуть Україну на Євробаченні, має резонувати з кожним українцем – David Axelrod

Новини по темі